obal alba

Zahrada písničkářů Kuřim 2002

Various Artists

Indies Scope / 2002
Žánry: acoustic, folk
MAM177
CD 89 Kč
MP3bitrate 256-320 kbps 99 Kč

O ALBU

V sobotu 25. května se na nádvoří zámku v Kuřimi u Brna konalo finále Zahrady písničkářů aneb maratón folkové muziky, během něhož se rozhodlo, kteří jednotlivci a dvojice vystoupí na našem největším folkovém festivalu, Zahradě v Náměšti na Hané. 18 písničkářů a písničkářek má na tomto CD po jedné písničce a tak si snadno uděláte přehled o nastupující generaci folkové scény. Jako host vystoupil Ivo Cicvárek se Žofie Kabelkovou. Ivo v přehlídce již nesoutěžil, ale na CD najdete 3 jeho písničky, které se neobjevili na řadových deskách. CD bude představeno právě na festivalu ZAHRADA 2002 v Náměšti na Hané.
Když jsem před sedmi lety dostal v rámci festivalu Zahrada na starost písničkáře a dvojice, považoval jsem si toho. Jsem totiž přesvědčen, a historie to dokazuje, že právě od písničkářů, jejichž výpověď o světě je nejbezprostřednější, přicházejí impulsy, které hýbou celou scénou nejsilněji. Byl jsem si jist, že vedle etablovaných solitérů střední a starší generace, musí vyrůst něco nového, co o rychle se měnícím světě i o věčných tématech bude zpívat jinak, po svém.
Měl jsem proto radost, když jsem mohl sledovat, jak se od poloviny devadesátých let začíná písničkářská scéna probouzet. Po třech letech v Hlučíně má už za sebou Zahrada písničkářů – finálové kolo Konkursu Zahrady - i čtyři kuřimské ročníky. Z těch prvních tří vznikaly demosnímky, které kromě účastníků dostali i zástupci médií. Vím, že se šířily mezi lidem všelijak. Neskromně doufám, že jsme alespoň některým písničkářům a alespoň trochu pomohli najít své posluchače, a některým příznivcům této muziky najít si nové zajímavé interprety.
Potěšilo mne, když jsme u letošního ročníku po dohodě s Indies mohli realizovat regulérní live nahrávku, kde se představuje všech osmnáct finalistů (vybraných z téměř stovky konkurentů) a hosté – vlastně dva z nejúspěšnějších písničkářů v minulých ročnících.
Věřím, že vás nahrávka přesvědčí o tom, jak mnohobarevný a mnohovrstevný je současný písničkářský svět. Doufám, že si vyberete své favority, které začnete sledovat pravidelněji. A těším se, že se třeba příští rok přijedete na Zahradu písničkářů do Kuřimi podívat osobně.
Jiří moravský Brabec

Hlavním pořadatelem Zahrady písničkářů Kuřim 2002 bylo město Kuřim – Společenské centrum. Koncert se konal 25. května na nádvoří kuřimského zámku jako součást Kuřimského zámeckého kulturního léta. Zahrada písničkářů je tradičně závěrečným koncertem z cyklu více než třiceti konkursních koncertů pro festival Zahrada, jehož pořadatelem je Folk & country, Praha.

SKLADBY

ukázka název stáhnout cena zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Acoustic | Folk

obal alba

Vladimír Václavek a Iva Bittová

Bílé inferno
Dostupné varianty
CD 269 Kč
MC 79 Kč
MP3 149 Kč
LP 999 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
WAV+mp3 249 Kč
obal alba

Jiří Pavlica a Hradišťan

Live & Co se nevešlo (2CD)
Dostupné varianty
CD 339 Kč
MP3 149 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
obal alba

Zuzana Novak a Folkové prázdniny

Home Brewed Mbira - FP 2007
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Bran

An delienn
Dostupné varianty
CD 299 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Big Blue Ball

Big Blue Ball
Dostupné varianty
CD 379 Kč
obal alba

Jarret

Jarret sobě
Dostupné varianty
CD 249 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×