obal alba

Zahrada písničkářů Kuřim 2002

Various Artists

Indies Scope / 2002
Žánry: acoustic, folk
MAM177
CD 89 Kč
MP3bitrate 256-320 kbps 99 Kč

O ALBU

V sobotu 25. května se na nádvoří zámku v Kuřimi u Brna konalo finále Zahrady písničkářů aneb maratón folkové muziky, během něhož se rozhodlo, kteří jednotlivci a dvojice vystoupí na našem největším folkovém festivalu, Zahradě v Náměšti na Hané. 18 písničkářů a písničkářek má na tomto CD po jedné písničce a tak si snadno uděláte přehled o nastupující generaci folkové scény. Jako host vystoupil Ivo Cicvárek se Žofie Kabelkovou. Ivo v přehlídce již nesoutěžil, ale na CD najdete 3 jeho písničky, které se neobjevili na řadových deskách. CD bude představeno právě na festivalu ZAHRADA 2002 v Náměšti na Hané.
Když jsem před sedmi lety dostal v rámci festivalu Zahrada na starost písničkáře a dvojice, považoval jsem si toho. Jsem totiž přesvědčen, a historie to dokazuje, že právě od písničkářů, jejichž výpověď o světě je nejbezprostřednější, přicházejí impulsy, které hýbou celou scénou nejsilněji. Byl jsem si jist, že vedle etablovaných solitérů střední a starší generace, musí vyrůst něco nového, co o rychle se měnícím světě i o věčných tématech bude zpívat jinak, po svém.
Měl jsem proto radost, když jsem mohl sledovat, jak se od poloviny devadesátých let začíná písničkářská scéna probouzet. Po třech letech v Hlučíně má už za sebou Zahrada písničkářů – finálové kolo Konkursu Zahrady - i čtyři kuřimské ročníky. Z těch prvních tří vznikaly demosnímky, které kromě účastníků dostali i zástupci médií. Vím, že se šířily mezi lidem všelijak. Neskromně doufám, že jsme alespoň některým písničkářům a alespoň trochu pomohli najít své posluchače, a některým příznivcům této muziky najít si nové zajímavé interprety.
Potěšilo mne, když jsme u letošního ročníku po dohodě s Indies mohli realizovat regulérní live nahrávku, kde se představuje všech osmnáct finalistů (vybraných z téměř stovky konkurentů) a hosté – vlastně dva z nejúspěšnějších písničkářů v minulých ročnících.
Věřím, že vás nahrávka přesvědčí o tom, jak mnohobarevný a mnohovrstevný je současný písničkářský svět. Doufám, že si vyberete své favority, které začnete sledovat pravidelněji. A těším se, že se třeba příští rok přijedete na Zahradu písničkářů do Kuřimi podívat osobně.
Jiří moravský Brabec

Hlavním pořadatelem Zahrady písničkářů Kuřim 2002 bylo město Kuřim – Společenské centrum. Koncert se konal 25. května na nádvoří kuřimského zámku jako součást Kuřimského zámeckého kulturního léta. Zahrada písničkářů je tradičně závěrečným koncertem z cyklu více než třiceti konkursních koncertů pro festival Zahrada, jehož pořadatelem je Folk & country, Praha.

SKLADBY

ukázka název stáhnout cena zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Acoustic | Folk

obal alba

Tara Fuki

Auris
Dostupné varianty
CD 349 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Vladimír Václavek a Iva Bittová

Bílé inferno
Dostupné varianty
CD 269 Kč
MP3 149 Kč
LP 695 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
WAV+mp3 249 Kč
obal alba

Jiří Pavlica a Hradišťan

Live & Co se nevešlo (2CD)
Dostupné varianty
CD 339 Kč
MP3 149 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
obal alba

Zuzana Novak

Home Brewed Mbira
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
obal alba

Bran

An delienn
Dostupné varianty
CD 349 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Big Blue Ball

Big Blue Ball
Dostupné varianty
CD 379 Kč
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna

příměstský tábor Brno