obal alba

Grinderman 2

Grinderman

Panther a.s. / 2011
Žánry: rock
CDSTUMM299
CD 359 Kč

O ALBU

Nick Cave a tři kumpáni z The Bad Seeds: Warren Ellis, Martyn Casey a Jim Sclavunos. Nejnovější - syrový, divoký, autentický - projekt legendárního hudebníka. Všichni sobě rovní, po skladbě Grinderman Blues od černého klavíristy Memphise Slima pojmenovaní. Vitální projekt ostřílených veteránů, od nichž se překvapení nečekalo, a přesto každého dostali.
Album Grinderman 2 vyšlo v roce 2009 v produkci Nicka Launaye (The Bad Seeds, Arcade Fire, Lou Reed nebo Public Image Ltd.). Potvrdilo se, že nešlo o jednorázový projekt rozjitřených excentriků. Dočkali se za něho stejných, ne-li větších ovací. „Postoj a přístup je stejný, ale je v tom více masa a krve. Zní to trochu jako stoner rock, co se setká se Sly Stonem a Amon Düül," uvedl Ellis. Kapela brzy okupovala podia největších světových festivalů. Zahráli si po boku Radiohead a Neila Younga a pro film Přestřelka v Palermu německého režiséra Wima Wenderse složili dvě skladby: Dream (Song for Finn) a Song for Frank.

 

Nick Cave - Vocals, Guitar, Organ, Piano
Warren Ellis - Electric Bouzouki, Viola, Violin, Guitar
Martyn Casey - Bass, Guitar
Jim Sclavunos - Drums, Percussion

Skladby:
 
1. Mickey Mouse And The Goodbye Man
2. Worm Tamer
3. Heather Child
4. When My Baby Comes
5. What I Knot
6. Evil
7. Kitchenette
8. Palaces Of Montezuma
9. Bellringer Blues


Seskupení GRINDERMAN natočilo druhou desku. Hudební tým, za který kopou slavné osobnosti alternativní hudby, v jejichž čele stojí zpěvák Nick Cave, se poprvé ozval v roce 2007. Eponymní debut byl kritikou oslavován jako Caveův návrat do časů The Birthday Party. Skupina Grinderman, v níž vedle slavného zpěváka fungují také Warren Ellis (Dirty Three a The Bad Seeds), Martyn P. Casey (basák The Triffids) a Jim Sclavunous (bubnoval například se Sonic Youth nebo Lydií Lunch), na albu nabídla intenzivní syrovou hudbu s post-punkovými kořeny. Okamžitě si získala uznání a respekt.Podle dostupných informací se příznivci mají nač těšit. V oficiálním PR materiálu se píše: "Něco podobného jste ještě neslyšeli. Nikdy." Novinka je popisována jako kombinace nápadů vznikajících při živém hraní a volné studiové improvizace. Struktura nahrávek je volnější, přesto jde stále o písničky, vždyť všichni zúčastnění jsou mistry v psaní obyčejných písní. Ve studiu čtveřici doplnil producent Nick Launay, na jehož seznamu spolupracovníků najdete samé skvosty (Nick Cave and The Bad Seeds, Yeah Yeah Yeahs, Arcade Fire, Kate Bush, INXS, Talking Heads, Lou Reed, Public Image Ltd. apod.). Je zřejmé, že v kontextu alternativní scény půjde o jedno z nejsledovanějších alb.


MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Rock

obal alba

Květy

Střela zastavená v jantaru
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Budoár staré dámy

Dobrou noc, světlo
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Prouza

V tichosti
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Frames a Glen Hansard

The Cost
Dostupné varianty
CD 383 Kč
obal alba

Okrej

Je to důvod
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
obal alba

Jarret

Jarret sobě
Dostupné varianty
CD 249 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×