obal alba

Addis Through The Looking Glass

Dub Colossus

Real World Records / 2011
Žánry: world music
CDRW183
CD 379 Kč

O ALBU

Pozoruhodná etiopská kapela Dub Colossus zazářila svým debutem jako kometa na poli dub reggae a na novém albu dopraví vás do rozpálených klubů a a tanečních hal etiopského hlavního města Addis Ababa.


Jejich první album, A Town Called Addis,  vydané v roce 2008, bylo vítané jako jedna z nejvíce povedených hudebních fúzí roku, s svou směsí současných a tradičních etiopských stylů, jazzu a dub reggae.  Album získalo fantastické recenze, strávilo několik měsíců jako No.1  v  WMCE, a bylo nominovano na Songlines Award. Dub Colossus dokázal svoji kvalitu pak na dlouhém turné po U.K. a Evropě, pak v Austrálii a Novému Zélandu zakončené na WOMAD festivalu v roce 2010.


Nové album je stále postavené na tom co kapelu vyneslo na vlnu popularity, experimentalní fúze etiopské hudby a písní s tanečními rytmy, ale již se zde romítá daleko větší sebedůvěra ve své schopnosti, důvěra v Dub Colossus. Album bylo z věší části natočeno v hlavním městě Etiopie - Addis Ababa.


Na nahrávce opět zpívají dvě etiopské zpěvačky, úspěšná africká popstar Tsedenia Gebremarkos a etiopská “Edith Piaf”  Sintayehu ‘Mimi’ Zenebe. K nim se připojil Teremage Woretaw, zpěvák tradičních písni. Dále také veterán, saxofonista  Feleke Hailu, pianista Samuel Yirga.
Poslední nahrávací session se odehrávala v UK, na to byli přizváni další muzikanti - zpěvák reggae Mykaell Riley (Steel Pulse); bubeník Nick Van Gelder (Jamiroquai), basista Dr Das (Asian Dub Foundation), a hráč na kontrabass Bernard O’Neill (Syriana). A samozřejmě zakladatel Dub Colossus, producent a kytarista Nick Page (Count Dubulah), nahrál kytary, basu, harmoniku, klávesy a zaroveň je spolu skladatelem několika skladeb.


Výsledkem je album, které vás neustále bude překvapovat a rozhodně vás nenechá chladými.


SKLADBY

ukázka název zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT World music

obal alba

Čankišou

Lé La
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Tara Fuki

Auris
Dostupné varianty
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Jiří Pavlica a Hradišťan

Live & Co se nevešlo (2CD)
Dostupné varianty
CD 339 Kč
MP3 149 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
obal alba

Zuzana Novak

Home Brewed Mbira
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
obal alba

Big Blue Ball

Big Blue Ball
Dostupné varianty
CD 379 Kč
RECENZE
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna

příměstský tábor Brno