obal alba

Addis Through The Looking Glass

Dub Colossus

Real World Records / 2011
Žánry: world music
CDRW183
CD 379 Kč

O ALBU

Pozoruhodná etiopská kapela Dub Colossus zazářila svým debutem jako kometa na poli dub reggae a na novém albu dopraví vás do rozpálených klubů a a tanečních hal etiopského hlavního města Addis Ababa.


Jejich první album, A Town Called Addis,  vydané v roce 2008, bylo vítané jako jedna z nejvíce povedených hudebních fúzí roku, s svou směsí současných a tradičních etiopských stylů, jazzu a dub reggae.  Album získalo fantastické recenze, strávilo několik měsíců jako No.1  v  WMCE, a bylo nominovano na Songlines Award. Dub Colossus dokázal svoji kvalitu pak na dlouhém turné po U.K. a Evropě, pak v Austrálii a Novému Zélandu zakončené na WOMAD festivalu v roce 2010.


Nové album je stále postavené na tom co kapelu vyneslo na vlnu popularity, experimentalní fúze etiopské hudby a písní s tanečními rytmy, ale již se zde romítá daleko větší sebedůvěra ve své schopnosti, důvěra v Dub Colossus. Album bylo z věší části natočeno v hlavním městě Etiopie - Addis Ababa.


Na nahrávce opět zpívají dvě etiopské zpěvačky, úspěšná africká popstar Tsedenia Gebremarkos a etiopská “Edith Piaf”  Sintayehu ‘Mimi’ Zenebe. K nim se připojil Teremage Woretaw, zpěvák tradičních písni. Dále také veterán, saxofonista  Feleke Hailu, pianista Samuel Yirga.
Poslední nahrávací session se odehrávala v UK, na to byli přizváni další muzikanti - zpěvák reggae Mykaell Riley (Steel Pulse); bubeník Nick Van Gelder (Jamiroquai), basista Dr Das (Asian Dub Foundation), a hráč na kontrabass Bernard O’Neill (Syriana). A samozřejmě zakladatel Dub Colossus, producent a kytarista Nick Page (Count Dubulah), nahrál kytary, basu, harmoniku, klávesy a zaroveň je spolu skladatelem několika skladeb.


Výsledkem je album, které vás neustále bude překvapovat a rozhodně vás nenechá chladými.


SKLADBY

ukázka název zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT World music

obal alba

Čankišou

Lé La
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Jiří Pavlica a Hradišťan

Live & Co se nevešlo (2CD)
Dostupné varianty
CD 339 Kč
MP3 149 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
obal alba

Zuzana Novak a Folkové prázdniny

Home Brewed Mbira - FP 2007
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Big Blue Ball

Big Blue Ball
Dostupné varianty
CD 379 Kč
obal alba

Tim Eriksen a Folkové prázdniny

Northern Roots Live In Náměšť - FP 2008
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
RECENZE
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×