obal alba

Hudba

Čokovoko

Vlastní náklad / 2011
Žánry: pop, rap
MR001
CD 238 Kč

O ALBU

„Naše CD se jmenuje Hudba, protože pod mluveným slovem máme hudbu. A toto spojení je léčivé.“

Syrová poetika vysokoškolské studentky Adély a sociální pracovnice Zuzany. Provokace, recese, absurdita, taneční kreace a kastaněty. Čokovoko nejsou pro každého, ale každého dokážou vyburcovat. A protože je po pěti letech rozčilovalo recitovat to samé a už si moc pamatovaly texty, připravily novou desku Hudba. Koho naštvou tentokrát?
Novinka navazuje na opěvované i nesnášené CD Best Of! z roku 2008 a její produkce se ujal Tomáš Kelar, někdejší člen anglických Mountineers (Mute records). Po hudební stránce se na něm Čokovoko i nadále snaží jít ve stopách virtuálního dítěte Radovana Lukavského donošeného Lil´ Kimovou.

„Chtěly jsme tam mít disco samply, za které nepůjdeme do vězení, tak jsme oslovily taťkovy kamarády z 80. let a Adélčina strejdu – prostě  všechny, kdo kdy měli skupinu v naší čtvrti. Taky jsme si koupily kastaněty,“ říkají Čokovoko. Jinými slovy, černochovi, který dělal muziku na debutu,došel dech a cesta k novému hudebníkovi byla strastiplná. „Sehnat hudbu bylo peklo. Mamka se ptala všech pacientů v ordinaci, bratranec kvůli tomu začal chodit do lidušky na klávesy, jeden kluk chtěl vyměnit svou hudbu za mazlení a focení se na procházce. Dalším úskalím bylo najít místo k nahrání desky: v mamčině keramické dílně jsme se mezi hrnky nemohly hnout, v metalové zkušebně hráli vedle rušivě Rage Against The Machine revival, na majitele studia plného levandulových motivů jsme málo uměly noty. Nakonec jsme ji sehnaly od nadaného (rozvedeného) kluka, Tomáše Kelara,“ dodávají Čokovoko.

Nové album pak bylo už na spadnutí. Navíc, jak upřesňují rodinné pozadí: „mamka nevěděla, do čeho investovat peníze, protože všechny kolekce Zepter hrnců už má a Zuzka si to chtěla odfajfkovat, aby toho mohla ve třiceti nechat a začít běhat. Obě pak chceme zbohatnout a potkávat se ve smradlavých klubech s cizími opilými lidmi, vykládat si s nimi, podepisovat se jim na zadek a jíst bagety na benzínkách. Taky naši kluci měli pocit, že jsme moc doma, moc uklízíme a nemile je obtěžujeme polibky.“


Texty holky psaly na chatě a v (jejich) dvou bytech, taky v hotelové recepci v Madridu, v paneláku v Malaze, na černošské koleji v Gentu, v autobusu, ve vlaku, na diskotéce a v kocovině. Písní je 13 a jsou o sebevraždě (píseň Sebevražda), Brnu (píseň Brno), o monogamii (píseň Monogamie) atd. Konceptem desky bylo od začátku nepoužít žádné slovo dvakrát, alespoň vyjma zájmen a pomocných sloves. Ale jakoby se muselo potvrdit, že se všichni pohybujeme v kruhu a myslíme si furt to stejné, vmísilo se tam nevědomky dvakrát slovo pizza (v jiném pádu i čísle), slovo hovno (v jiném pádu), dvakrát kmen slova plivat a dvakrát byly tematizovány Rychlé šípy. „Nevíme, jestli bohužel nebo bohudík, ale vedeme zatím poměrně bezstarostný život chudý na nemoce, drogy, rozvody, válku a povědomí o politice a historii, takže tato podobná emo témata tam asi nejde najít, vysvětlují Čokovoko.


SKLADBY

ukázka název zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Pop | Rap

obal alba

Okrej

Je to důvod
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
obal alba

Big Blue Ball

Big Blue Ball
Dostupné varianty
CD 379 Kč
obal alba

Jaryn Janek

Ty lidi
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Pavol Hammel

Nočná galéria
Dostupné varianty
CD 287 Kč
obal alba

Luno

Zeroth
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
LP 299 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna

příměstský tábor Brno