obal alba

Valpuržina noc (2CD)

Lucrezia Borgia

Indies Happy Trails / 2010
Žánry: acoustic, folk
MAM647
CD 269 Kč

O ALBU

Lucrezia Borgia předkládá svůj, co do obsahu, bezkonkurenčně největší opus „Valpuržina noc“. Folk-symfonicko-historizující-metalovou operu o dvou dějstvích.
 

Výběr hostujících zpěváků rozhodně nebyl náhodný. Všichni jsou osobnostmi, na jejichž tvorbě jsem se hudebně kdysi utvářel, vyrůstal a jichž si dodnes nesmírně vážím. Zdeněk Kluka, Milan Schelinger, Franta Segrado, Roman Dragoun. Proto je pro mě velkou ctí, že mé pozvání ke spolupráci přijali a pomohli mi tak naplnit jeden z mých snů. V případě Romana Dostála a Honzy Klímy je to samosebou trochu jinak. Ti jsou se mnou spřízněni generačně. Ovšem Roman je pro mě interpretem, s velmi zajímavou barvou hlasu a výrazu. A Honza Klíma, nepřehlédnutelný fenomén a živel historizující hudební scény, scény k niž se řadí i Lucrezia Borgia. Tedy kdo jiný když né on.

Původní záměr rozhodně nebyl dělat tak rozsáhlý projekt a už vůbec né ve formě 2CD a ke všemu v dnešní době. Ale vše vyplynulo až ze situace, kdy máte ve studiu tak úžasné hosty a Vám je líto, že je můžete použít třeba jen do jedné písně. A protože Lucrezia Borgia už několikrát plánovala projekt v rockovém duchu a rockeři to bezpochyby všichni jsou, tak proč toho nevyužít nyní. Písničky připraveny byly už z dřívějších dob, nehledě k tomu, že mnohé z písní na druhém CD „Rytířské elegie“, už drahně let znají příznivci Lucrezie  z akustických koncertních verzí.

     Druhá část projektu CD „Rytířské elegie“ ,je náš hold, jak už je z názvu patrno, těm kteří nás na naší desetileté hudební dráze nejvíce podporují svojí přízní. Všem milovníkům rytířské romantiky a historie, všem těm, odkud i Lucrezia Borgia kdysi vzešla, těm, kteří se mečem i rádi ohánějí. Písně jsou to burácející, divoké za zvuku hodně nabroušených kytar a uvřeštěných šalmají.


MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Acoustic | Folk

obal alba

Tara Fuki

Auris
Dostupné varianty
CD 349 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Vladimír Václavek a Iva Bittová

Bílé inferno
Dostupné varianty
CD 269 Kč
MP3 149 Kč
LP 799 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
WAV+mp3 249 Kč
obal alba

Jiří Pavlica a Hradišťan

Live & Co se nevešlo (2CD)
Dostupné varianty
CD 339 Kč
MP3 149 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
obal alba

Zuzana Novak

Home Brewed Mbira
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
obal alba

Bran

An delienn
Dostupné varianty
CD 349 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Big Blue Ball

Big Blue Ball
Dostupné varianty
CD 379 Kč
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna

příměstský tábor Brno