obal alba

Valpuržina noc (2CD)

Lucrezia Borgia

Indies Happy Trails / 2010
Žánry: acoustic, folk
MAM647
CD 269 Kč

O ALBU

Lucrezia Borgia předkládá svůj, co do obsahu, bezkonkurenčně největší opus „Valpuržina noc“. Folk-symfonicko-historizující-metalovou operu o dvou dějstvích.
 

Výběr hostujících zpěváků rozhodně nebyl náhodný. Všichni jsou osobnostmi, na jejichž tvorbě jsem se hudebně kdysi utvářel, vyrůstal a jichž si dodnes nesmírně vážím. Zdeněk Kluka, Milan Schelinger, Franta Segrado, Roman Dragoun. Proto je pro mě velkou ctí, že mé pozvání ke spolupráci přijali a pomohli mi tak naplnit jeden z mých snů. V případě Romana Dostála a Honzy Klímy je to samosebou trochu jinak. Ti jsou se mnou spřízněni generačně. Ovšem Roman je pro mě interpretem, s velmi zajímavou barvou hlasu a výrazu. A Honza Klíma, nepřehlédnutelný fenomén a živel historizující hudební scény, scény k niž se řadí i Lucrezia Borgia. Tedy kdo jiný když né on.

Původní záměr rozhodně nebyl dělat tak rozsáhlý projekt a už vůbec né ve formě 2CD a ke všemu v dnešní době. Ale vše vyplynulo až ze situace, kdy máte ve studiu tak úžasné hosty a Vám je líto, že je můžete použít třeba jen do jedné písně. A protože Lucrezia Borgia už několikrát plánovala projekt v rockovém duchu a rockeři to bezpochyby všichni jsou, tak proč toho nevyužít nyní. Písničky připraveny byly už z dřívějších dob, nehledě k tomu, že mnohé z písní na druhém CD „Rytířské elegie“, už drahně let znají příznivci Lucrezie  z akustických koncertních verzí.

     Druhá část projektu CD „Rytířské elegie“ ,je náš hold, jak už je z názvu patrno, těm kteří nás na naší desetileté hudební dráze nejvíce podporují svojí přízní. Všem milovníkům rytířské romantiky a historie, všem těm, odkud i Lucrezia Borgia kdysi vzešla, těm, kteří se mečem i rádi ohánějí. Písně jsou to burácející, divoké za zvuku hodně nabroušených kytar a uvřeštěných šalmají.


MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Acoustic | Folk

obal alba

Vladimír Václavek a Iva Bittová

Bílé inferno
Dostupné varianty
CD 269 Kč
MC 79 Kč
MP3 149 Kč
LP 899 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
WAV+mp3 249 Kč
obal alba

Jiří Pavlica a Hradišťan

Live & Co se nevešlo (2CD)
Dostupné varianty
CD 339 Kč
MP3 149 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
obal alba

Zuzana Novak a Folkové prázdniny

Home Brewed Mbira - FP 2007
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Bran

An delienn
Dostupné varianty
CD 299 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Big Blue Ball

Big Blue Ball
Dostupné varianty
CD 379 Kč
obal alba

Jarret

Jarret sobě
Dostupné varianty
CD 249 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×