obal alba

Všechno nejlepší

Cermaque

Indies Scope / 2022
Žánry: acoustic, folk, alternative
2664597
CD 297 Kč
MP3bitrate 256-320 kbps 149 Kč
LP 499 Kč
FLACbezztrátová komprimace, MP3 přibaleny zdarma 199 Kč
WAVnekomprimovaný formát, MP3 přibaleny zdarma 249 Kč

O ALBU

Písničkář Jakub Čermák, vystupující jako Cermaque, přichází s deskou o možnostech a podobách lásky na pozadí tříštícího se světa. Jedenáct písní na svém jedenáctém studiovém albu "Všechno nejlepší" nahrál společně s kapelou, která ho obklopovala poslední čtyři roky. Album navazuje na předchozí EP Zastávka v čase, či CD Teorie dospělosti, intimní motivy tu ale prokrvuje a násobí mnohovrstevnaté kapelní aranžmá.

 

„Po každém koncertě jsem slýchal: ,Jakube, na který desce hrajete v týhle sestavě? Oni jsou skvělí!' A musel jsem dokola omluvně odpovídat: ,Na žádný,'" popisuje motivaci ke vzniku desky Čermák.

 

 „Když náš bubeník Martin v zimě přišel s tím, že dostal práci v New Yorku a že tudíž na čas budeme muset kapelu nechat hibernovat, rozhodli jsme se stávající kapelní synergii zaznamenat alespoň na krátkém EP ve studiu JáMOR u legendárního mistra zvuku a kamaráda Ondry Ježka," pokračuje.

 

Ale čekání na víza se protahovalo, nahrávacích dopolední přibývalo - a stejně tak i nových písní, do kterých se promítla i eskalující válečná situace v Evropě. Takže nakonec vzniklo další řadové album, které díky podpoře přispěvatelů na Donio.cz, vychází i na pestrobarevném vinylu.

 

 „Náš nezdolný vydavatel Milan Páleš z Indies Scope si mě před rokem odchytil na oslavě svých šedesátin na Hradeckém slunovratu, řka: ,Jakube, ještě jsi jakž takž mladý, to příští album natoč o lásce!' Něco jsem mu odseknul, protože lásku možná pokládám za základní hybnou sílu a jedinou univerzálií společnou světu před oponou i za ní, ale co se milostných vztahů týče, jsem spíš namnoze macerovaný utopenec," směje se Čermák. "Když jsme pak ale desku v létě míchali, překvapeně jsem shledal, že slovo láska se objevuje skoro ve všech písních, které se na album dostaly. Jako by se do něj samovolně otiskl nejen hudební um mých virtuózních muzikantských souputníků a jejich vzájemný kvas, prověřený nejedním pódiem, ale i prostý neprostý fakt, že se máme rádi."

 

Album Všechno nejlepší nahrál Jakub Čermák společně s přátely a hudebními kolegy Martinem Barincem, Julií Goetzovou, Zuzanou Barincovou a hostujícím Ondřejem Ježkem, který se kromě zvukového dozoru na albu podílel i producentsky.

 


SKLADBY

ukázka název stáhnout cena zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Acoustic | Folk | Alternative

obal alba

Vladimír Václavek a Iva Bittová

Bílé inferno
Dostupné varianty
CD 269 Kč
MC 79 Kč
MP3 149 Kč
LP 999 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
WAV+mp3 249 Kč
obal alba

Jiří Pavlica a Hradišťan

Live & Co se nevešlo (2CD)
Dostupné varianty
CD 339 Kč
MP3 149 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
obal alba

Zuzana Novak a Folkové prázdniny

Home Brewed Mbira - FP 2007
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Bran

An delienn
Dostupné varianty
CD 299 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Big Blue Ball

Big Blue Ball
Dostupné varianty
CD 379 Kč
obal alba

Jarret

Jarret sobě
Dostupné varianty
CD 249 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×