obal alba

Zastávka v čase

Cermaque

Indies Scope / 2019
Žánry: folk, lo-fi
MCM577
MP3bitrate 256-320 kbps 49 Kč
FLACbezztrátová komprimace, MP3 přibaleny zdarma 69 Kč

O ALBU

Čtyři písně připravil na přelom roku Cermaque a EP s názvem "Zastávka v čase" vychází právě 31.12.2019. Nová nahrávka je jakousi zastávkou na znamení, mezisoučtem mezi dvěma řadovými deskami Cermaque. Jakub Čermák na nahrávce prvně představuje kapelní trio, které se kolem něj v posledním roce a půl ustálilo.


"Prvotním impulsem bylo zaznamenat a fanouškům i pořadatelům předvést kapelu, která čermáčí písně v posledním době zdobí a umocňuje," říká Čermák. "Záhy jsme ale s JuliÍ a Martinem zjistili, že písně, které na desku 'vyzbyly', pojí kromě společné aranže a kapelní energie i citlivé téma. Z různých stran se ty písně obírají tématem smrti, zániku, který tu ale, myslím, představuje spíš uvolnění prostoru, entropii, která je nutná, aby se život jednotlivce, společnosti, ale i celého ekosystému rozvíjel dál. Je to deska poměrně tíživá, myslím, že 4 písně jsou vlastně tak akorát, aby se to dalo vůbec vstřebat a doposlouchat."


Cermaque trio desku nahrálo živě a najednou v magickém studiu Aluna pod vedením zvukaře Kamila Dandy, který celé studio vlastníma rukama postavil z přírodních materiálů.

"Stropy z rozebrané staleté stodoly, zvukové těsnění z ovčí vlny, vitráže z recyklovaných petek. Případnější prostředí pro nahrání desky, která končí žalozpěvem za vymírající přírodní druhy, jsme si nemohli přát," dodává Čermák v narážce na poslední skladbu EP, která vznikla ve stejných dnech a ze stejného popudu, jenž vedl Gretu Thundberg místo do školních škamen k její první stávce na ulici.


Unikátní prostředí přírodního studia je zachyceno i ve videu k singlu Gamebooku. "Videoklip je především portrétem mých spoluhráčů, které vnímám jako svou širší rodinu. Všestranně nadaný muzikant Martin Barinec tu od bicích přesedl na chvíli ke kytaře a Julie Goetzová nahrála do našeho rytmického valu své violové sólo na samém sklonku dne, na poslední možný pokus, úplně vyřízená... a já soudím, že je to sólo podmanivé. Posuďte sami," usmívá se Čermák.


SKLADBY

ukázka název zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Folk | Lo-fi

obal alba

Tara Fuki

Auris
Dostupné varianty
CD 349 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Vladimír Václavek a Iva Bittová

Bílé inferno
Dostupné varianty
CD 269 Kč
MP3 149 Kč
LP 695 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
WAV+mp3 249 Kč
obal alba

Jiří Pavlica a Hradišťan

Live & Co se nevešlo (2CD)
Dostupné varianty
CD 339 Kč
MP3 149 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
obal alba

Zuzana Novak

Home Brewed Mbira
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
obal alba

Bran

An delienn
Dostupné varianty
CD 349 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Big Blue Ball

Big Blue Ball
Dostupné varianty
CD 379 Kč
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna

příměstský tábor Brno