obal alba

Hodinku nejen na Štědrý den

Dáda Klementová Písně Jiřího Bulise

Vlastní náklad / 2017
Žánry: chanson, pop
CD02
CD 299 Kč

O ALBU

Letošní absolventi Ateliéru muzikálového herectví Divadelní fakulty JAMU, který vedl Petr Štěpán a Miroslav Ondra, nahráli pod taktovkou Dady Klementové písně Jiřího Bulise. Výběr skladeb i jejich nastudování kopíruje scénický koncert Hodinku na Štědrý den, který byl oblíbenou inscenací uplynulých dvou sezón v Divadle na Orlí. 

S písněmi Jiřího Bulise jsme strávili ve scénickém koncertu Hodinku na Štědrý den dvě sezóny v brněnském Divadle na Orlí ještě jako studenti muzikálového herectví DIFA-JAMU. Inscenaci si diváci oblíbili natolik, že se hrála i v sezóně 2016/2017, která byla naší absolventskou. Byli jsme pozváni k živému vysílání do do rádia Proglas, k účinkování na festivalu v Divadle v Dlouhé a k hostování v Městském divadle v Prostějově, kde Jiří Bulis kdysi působil s HaDivadlem. Za výběr písní, jejich aranže včetně doprovodů a nastudování může Dada Klementová, která se už dlouhou dobu "stará" o oživování hudby J. B. Kdysi se podílela spolu s manželem Jiřím na CD Bulisových písní s herci Hadivadla, proto se objevila myšlenka zaznamenat na CD i tento projekt. Vzhledem k jeho rozsahu jsme využili nahrávacího studia v DNO pro záznam kapely a studia Pivox  pro záznam vícehlasých i solových zpěvů. Do názvu jsme přidali slovíčko "nejen", protože pouze dvě z uváděných písní mají čistě vánoční téma.
 
Zpívají absolventi DIFA-JAMU: 
Kristýna Daňhelová, Dagmar Křížová, Veronika Morávková, Pavlína Palmovská, Martina Pawerová, Marianna Polyáková, Diana Velčická, Jonáš Florián, Ondřej Halámek, Marco Salvadori, Robin Schenk a Jakub Spišák j. h.–student 3. roč. činoherního herectví (sbory)

Kapela: Dada Klementová–klavír, kalimba, Dagmar Barašová–violoncello, Ondřej Plhal–housle, Jan Dalecký–barytonové housle , Jiří Tolar–klarinet, altsaxofon,
Vít Šujan–kontrabas

Záznam kapely: Pavel Kunčar v nahrávacím studiu DNO (duben 2017) 
Záznam sólových zpěvů, sborů, barytonových houslí a kalimby: Jiří Klement ve studiu Pivox a střih (květen–červen 2017) 
Mix (nahrávací studio DNO) a mastering: Pavel Kunčar 
Hudební režie: Dada Klementová 
Technická spolupráce: František Nečas
Obal, grafická úprava: Richard Procházka
Produkce: Martin Srba


DÁDA KLEMENTOVÁ PÍSNĚ JIŘÍHO BULISE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Chanson | Pop

obal alba

Okrej

Je to důvod
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
obal alba

Big Blue Ball

Big Blue Ball
Dostupné varianty
CD 379 Kč
obal alba

Jaryn Janek

Ty lidi
Dostupné varianty
CD 99 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Pavol Hammel

Nočná galéria
Dostupné varianty
CD 287 Kč
obal alba

Luno

Zeroth
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
LP 299 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×