obal alba

Talk About That (CD)

John Mayall

Bertus / 2017
Žánry: blues
S46237
CD 410 Kč

O ALBU

Nové studiové album 'Talk About That', kmotra britského blues Johna Mayalla. Na dvou skladbách se podíleli i dva dlouholetí kytaroví mágové z The Eagles, James Gang a Joe Walsh - 'The Devil Must Be Laughing' a 'Cards On TheTable'.

 

Skladby:

1. Talk About That
2. It’s Hard Going Up
3. The Devil Must Be Laughing
4. Gimme Some Of That Gumbo
5. Goin’ Away Baby
6. Cards On The Table
7. I Didn’t Mean To Hurt You
8. Don’t Deny Me
9. Blue Midnight
10. Across The County Line
11. You Never Know

Rok vydání: 2017

Bez Johna Mayalla by tzv. bílé blues dost možná vypadalo jinak. Byl jedním z prvních, kdo se začali obracet k hudbě afroamerických bluesmanů a spojovat ji s evropským soundem, byl to on, kdo pro svět objevil Erica Claptona. I přes to, že jádro jeho tvorby leží v šedesátých letech, také v desetiletích následujících zůstával jistotou a hudební oporou pro další generace muzikantů. Je solidním kytaristou, klávesistou, hráčem na foukací harmoniku. Všechny tyto své hudebnické tváře ve velmi silné formě přenáší i na desku "Talk About That", kterou vydal po pouhých (vezmeme-li v potaz osm křížků na muzikantově krku) dvou letech od řadovky "Find A Way To Care".
"Talk About That" je kolekcí jedenácti skladeb klasicky střižených kolem bluesového jádra, tu a tam kořeněných rhythm'n'bluesovou basou či jazzem z New Orleans. Dvě skladby svou kytarou zpestřil Joe Walsh (ex-Eagles). Alba muzikantských veteránů přece jen přinášejí jisté obavy a otazníky nad kvalitou natočeného materiálu. Ne tak Mayall. Na něm jako by věk ani nebyl znát. Je pěvecky i muzikantsky jistý, hravě do kapsy strčí interprety o generaci mladší. Hraje takový repertoár, v kterém je doma, od "Talk About That" asi nelze očekávat nějaké žánrové posuny či experimentování. Mayall hraje na jistotu, obklopiv se šlapající doprovodnou kapelou. Zaujme zejména tříčlenná dechová sekce, např. když jí Mayall v klasické bluesové dvanáctce připustí úvodní part, často vyhrazený právě kytaře, či pevná, místy jasně jazzová až možná funková ("Talk About That") rytmika. Mayall střídá nástroje, tu ho zastihneme s foukací harmonikou, jinde za klávesami, s kytarou.
Svým novým albem vysílá John Mayall do světa jasný signál - stále je s ním třeba počítat, pevně stojí na dlouho budovaných základech a stále nese prapor bluesové hudby v té nejryzejší podobě vpřed. "Talk About That" je přesto albem poměrně subtilním. Mayall ho poslal k posluchačům ve vší tichosti, jist si sám sebou a svou pozicí v hudební historii. Takové jméno si posluchače hledá samo. Album nesází na hity, není přímočaré, vyžaduje soustředěný a opakovaný poslech. Rozhodně však stojí za to.
Vydáno: 28.02.2017 15:28 v sekci Recenze - Jiří V. Matýsek
http://musicserver.cz/clanek/55174/john-mayall-talk-about-that/


MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Blues

obal alba

ZVA 12-28 Band

Z ruky zobať
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Oravec Jerguš

Done So Far
Dostupné varianty
CD 212 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Jurkovič Family Band

Motion food
Dostupné varianty
CD 249 Kč
MP3 49 Kč
FLAC+mp3 99 Kč
obal alba

Bluesweiser

streDnutie u Fausta
Dostupné varianty
CD 212 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×