obal alba

Kašpárek navždy

Kašpárek v rohlíku

Vlastní náklad / 2009
Žánry: dětské, rock
MAM452
CD 299 Kč

O ALBU

Maamíí, je černá barva důležitější než bílá? Máámi, tancují polárníci a je špageta vnitřek makarónu? Tááátíí, pojď zpívat o ničem. Mamííí, můžu čůrat venku?

Nevíte? Už nezvládáte odpovídat?  Poslechněte písničky na cédesce (speciálně zabalené CD) „Kašpárek navždy“ a spoustu otázek zodpoví Vám i dětem  hudebníci jako je Márdi (Vypsaná fixa), Milan Cais (Tata Bojs), Tonya Graves (Monkey Business) Radek „Gipsy“ Banga (Gipsy.cz), Lenka Dusilová, David Koller, Honza Kalina (Sto zvířat), Blanka Šrůmová (Tichá dohoda) a mnoho dalších.

Kašpárek v Rohlíku, to je dětské divadelní představení, kapela, show, legrace, CD Bejbypank, šapitó, hvězdy a i možná kašpárek. Kašpárek v rohlíku před dvěma lety odstartoval představením Loutkohry Jihočeského divadla v Českých Budějovicích a následným veleúspěšným albem BEJBYPANK. Následné festivalové turné a reakce publika potvrdily oprávněnost tvrzení, že takový projekt v současné době u nás nemá obdoby. Právě proto se režisér divadelních předloh, textař a dramaturg projektu David Dvořák společně s dalšími zakladateli Kašpárka v rohlíku rozhodli pokračovat a připravit nové představení i nové CD.  Album „Kašpárek navždy“ pokračuje tam, kde skončilo album Bejbypank. Stále je určené dětem i dospělým, spojuje navýsost kvalitní hudební materiál, výborné texty a tomu odpovídající interprety. A hlavně nabízí neotřelý a geniální humor uvolňující křečovité napětí, které vyvolávají některé pokusy o dětskou zábavu.

Zatímco album Bejbypank bylo někdy až punkově přímočaré, novější podoba Kašpárka absorbovala další barvy světových hudebních vlivů, a tak je album hudebně mnohovrstvé. Jeden z otců projektu Ondřej Pečenka z kapely Folk3Mail říká:. „Tentokrát se role více rozdělily a hlavní výběr songů a celkovou hudební produkci jsme převeleli na Dušana Neuwertha. David Dvořák obhájil roli vrchního dramaturga, pintlicháře a umanutého logika, což vedlo k neskromným cílům. Ty se podařilo naplnit. Co víc si máme přát?“

Na skladbách desky Kašpárek navždy se tentokrát podílelo mnoho autorů a také samotné nahrávání připomínalo další pokračování globální akce LIVE AID. „Ještě že vydáváme tzv. cédesku, cédéčko vložené do formátu klasické vinylové desky, a máme tak víc prostoru pro vypsání všech zúčastněných umělců,“ říká Ondřej Pečenka. Až na výjimky Dvořákovy texty ohudebnili většinou kašpárkovi muzikanti (Jirka Šponar, Filip Nebřenský, Márdi, Milan Cais, Dušan Neuwerth Ondřej Pečenka, Jiří Hradil), další muziku přidal například Michal Thomes a Martin Horáček.

Pro zpěv a instrumentální spolupráci autoři oslovili osobnosti domácí scény nebo rodinné příslušníky zúčastněných: Márdi, Milan Cais (Tata Bojs), Tonya Graves (Monkey Business), Radek Banga (Gipsy.cz), Lenka Dusilová, Blanka Šrůmová, David Koller, Honza Kalina (Sto zvířat), Filip Nebřenský a Marek Doubrava (Hm...), Karolína Dytrtová (Miou Miou, Myštet), Eliška a Amálka Dvořákovic, Bětka a Tonča Nebřenských, Kristián Kracík nebo Onďa a Jáchym Neuwertovi. Hrají a zpívají také herci Jihočeského divadla České Budějovice Jana Vanýsková, Denisa Posekaná, Lucie Škodová, Jiří Šponar, Jan Hönig, Dominik Linka; text skladby Tančící polárník zaslal poštou bývalý člen Loutkohry Jiří Müller.

I letos Kašpárek v rohlíku vyráží mezi lidi, na festivaly a další akce se svým pomalovaným šapitó, rajtovací gigapostelí a skákacími trampolínami. „Chystáme se na Rock for People, kde Kašpárek představí samostatný obutý/neobutý program, sletuje a smontuje obří, pojízdnou bicí soupravu, Loutkohra předvede obě kašpaří hry ve venkovní variantě, zahrají známé firmy z Vosto5ky, přiletí Pavel Anděl, omeletu z čerstvých vajec osmaží olympijský vrhač Lukáš Botka. Nebudeme chybět na Hradech.cz, Letní Letné a především na slovenském festivalu Pohoda,“ dodává kapelník Kašpárka v rohlíku Ondřej Pečenka


Nejbližší akce Kašpárka v rohlíku v „plné verzi“, tedy i se šapitó, divadlem a koncerty:

4.-6.7.2009     Rock for People - Hradec Králové     
17.-18.7.2009     Pohoda - Trenčín, Slovensko
 30.8.2009    Kašpárkův Brod - Český Brod
1.-5.9.2009      Vyšehrátky - Praha
6.9.2009     Dětský den - Havířov


SKLADBY

ukázka název zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Dětské | Rock

obal alba

Květy

Střela zastavená v jantaru
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Budoár staré dámy

Dobrou noc, světlo
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Prouza

V tichosti
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Frames a Glen Hansard

The Cost
Dostupné varianty
CD 383 Kč
obal alba

Okrej

Je to důvod
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
obal alba

Jarret

Jarret sobě
Dostupné varianty
CD 249 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
RECENZE

BONUSYO NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×