obal alba

Bicykl (LP)

Biorchestr

polí5 / 2016
Žánry: acoustic, alternative
EPP102
LP 269 Kč

O ALBU

První vinylový dlouhohrající nosič kapely. To nejlepší z dosavadních nahrávek. Nový kvalitní remaster Ondřeje Ježka. Obal jedním tahem Bára Kratochvílová. 

Prostřednictvím vinylové desky na něm bilancuje deset let své činnosti. Za zvuku zvonků, drnčení řetězu, šustění vzduchu kolem uší vyráží Biorchestr na svoji retrospektivní vyjížďku. Pod značkou Polí5 vydaná deska mapuje tvorbu skupiny od roku 2006, kdy frontman kapely Aleš Pilgr vydal svou sólovou nahrávku Nos na stůl, která vše odstartovala. 

„Jsem fanda do gramodesek a v poslední době doma poslouchám skoro jenom je. Protože je to 10 let od mé první sólovky, rozhodli jsme se toto výročí oslavit retrospektivně. Vybrali jsme ze čtyř nahrávek dvanáct písniček, a z nich dvě nově natočili v současných aranžích, jak je hrajeme na koncertech. Nikdy jsme si nedali žádnou pauzu. Koncertujeme a pracujeme soustavně a tak za námi zůstává nepřerušovaná stopa jako po bicyklu.“, shrnuje Aleš Pilgr.
O obal, kreslený jedním tahem, se postarala Bára Ungerová ze skupiny DVA. Mimo jejích kreseb se v albu vyskytují úryvky zápisků z kapelního deníku.
Kromě Aleše Pilgra, který kromě zpěvu obsluhuje řadu dalších nástrojů - kytaru, mandolínu, elektronické perkuse nebo harmoniku - Biorchestr tvoří jeho žena Jana Pilgrová (klávesy, zpěv, perkuse) a od roku 2012 i cellista a kontrabasista Tomáš Jenček. Postupně vydali celkem čtyři alba, zrealizovali hned několik klipů, vyzkoušeli si speciální formát CDG (Compact desk game) a v rámci crowdfundingu rozprodávali pozemky na Jupiterově měsíci Io. Aleše Pilgra zároveň posluchači mohou znát i jako bubeníka skupin Petr Váša & Ty syčáci a Květy, se kterými je opakovaným držitelem Ceny Anděl. Skupina strčí do batohů svůj Bicykl začátkem září a vyjede s ním na kolech z Brna do Prahy. A to nikoli obrazně, ale doslova. „Je inspirativní dávat si různá omezení a překážky. Normálně máme auto našlapané hudebními nástroji až po strop. Tentokrát si budeme muset poradit pouze s tím, co uvezeme na nosiči, co na místě nalezneme a na čem pojedeme. I kolo totiž může být hudebním nástrojem.“, dodává frontman.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Acoustic | Alternative

obal alba

Květy

Střela zastavená v jantaru
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Budoár staré dámy

Dobrou noc, světlo
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Prouza

V tichosti
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Tara Fuki

Auris
Dostupné varianty
CD 349 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Vladimír Václavek a Iva Bittová

Bílé inferno
Dostupné varianty
CD 269 Kč
MP3 149 Kč
LP 695 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
WAV+mp3 249 Kč
obal alba

Květy

Jablko jejího peří
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna

příměstský tábor Brno