obal alba

KanibaLOVE (2CD)

Prohrála v kartách

Indies Scope / 2009
Žánry: rock, pop
MAM441
CD 239 Kč
MP3bitrate 256-320 kbps 99 Kč
FLACbezztrátová komprimace, MP3 přibaleny zdarma 149 Kč

O ALBU

Nové a v pořadí třetí album pražské kytarovky PROHRÁLA V KARTÁCH se jmenuje KanibaLOVE. Album, které se sice prezentuje syrovějším kytarovým zvukem než předchozí alba, za to stejným hitovým potenciálem, provázela při vzniku nahrávky smůla. Několikrát odložené vydání natáhlo nervy fanoušků jako špagáty, ale výsledek stojí za to!

Dvojalbum KanibaLOVE, jež vychází u Indies Scope Records v květnu 2009, se začalo nahrávat již před rokem a půl. Do studia se šlo se záměrem udělat syrovější a garážovější nahrávku, „i když takový byl záměr i u předchozích alb. Tady se nám to ale snad konečně povedlo, snad hlavně kvůli tomu, že jsme mohli nahrávat jako když hrajeme živě, tedy všichni dohromady,“ prozrazuje Filip Horáček. Na podzim roku 2007, se PROHRÁLA V KARTÁCH spolu se svým oblíbeným producentem ¥endou Šmejkalem zavřela do čarodějného studia Faust v pražských Dejvicích, aby tentokrát natočila novinku včas. „Opravdu to začalo až nečekaně hladce. V září 2007 jsme si ve studiu Faust rezervovali pět dní a v půlce čtvrtého dne už jsme měli natočené všechno, co jsme potřebovali. Zbývalo dokončit několik textů, natočit zpěv, přidat ještě nějaké kytary a hosty. Jako hosté si ve studiu vokálně si zařádili Canny a Olga z OBŘÍ BROSKVE, saxofon nafoukal náš kamarád (mnohakapelový promiskuita) Ruda Rigo a na něco si zahrál i sám producent Honza Šmejkal." Jenže když už bylo konečně všechno připraveno, kytarista Márfi si protrhnul plíci a skončil na jednotce intenzivní péče. A když už byl po mnoha měsících fit, muselo se čekat na nový volný termín ve studiu. A když už i toto všechno nakonec klaplo, vážně onemocněl zase producent. A tak se odkládalo a odkládalo...... Ale říká se konec dobrý, vše dobré, nyní jsou tedy KanibaLOVE hotoví a připravení k vydání. Dobrý konec příběhu jednoho nahrávání a skvělý start nové éry kapely .....

 

Co obsahuje druhé CD v digipacku Prohrála v kartách? Samé lahůdky. Jako první jsou tu 4 písničky, které jsou pokračováním disku č.1. Včetně „melancholicko autentické poctě“ hlavnímu městu naší republiky - MATKA MĚST. Další tři skladby, zahajují bonusovou část alba, a jsou live coverzemi hitů, které rozechvívali muzikantská srdce, pupky a lebeční dutiny, před dvaceti a více lety. Oprášená punková hymna TO SVĚT SE... (původně HRDINOVÉ NOVÉ FRONTY) rozhodně neztratila nic ze své aktuálnosti. MAGICKÉ NOCI ( THE PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE) jsou klasikou nočních zjevení a rocková verze RÁCHEL (OCEÁN) posluchače znalé originálu rozhodně překvapí. Závěrečné dvě skladby přináší pohled na Prohrala v kartách z jiných sfér hudebního světa. Nejdříve je tu remix KANIBALOVE (Bypass RMX) a závěrečný bonbónek v podobě hitovky STARÝ ČASY, ČERNÝ VLASY podle moravské cimbálky ST.MEDICIMBAL.

 

Prohrála v kartách vznikla někdy v polovině 90. let v pražské Malostranské besedě kolem Filipa Horáčka, který krátce předtím rozpustil tehdy značně oblíbenou punkovou úderku Stalinovy oběti. S Prohrálou a její sestavou to nebylo od začátku jednoduché. V jednu chvíli měla snad až patnáct členů (mezi jinými za bicími první tři roky seděl Pavel Skala, známý třeba z ETC, Marsyasu či Žentouru...), a tak bylo jasno pouze v tom, že škatulka punku je tuze těsná a že chtějí prostě dělat písničky! Svou vlastní skutečnou historii začala Prohrála v kartách psát de facto až v roce 2002, kdy vydává debutové album Žádný čáry z nebe.  V roce 2006 pak vydává své druhé, kritikou vyzdvihované album Jaký to bude za vodou. Následuje turné s Divokým Billem “Během několika měsíců jsme mohli to, co hrajem, předvést obrovské spoustě lidí, což bylo úžasné, stejně jako celá parta na téhle výpravě. Je pravda, že se od té doby často píše, Prohrála v kartách, kapela, která předskakovala Divokýmu Billovi, což o tom, co a jak hrajeme nevypovída nic. Ale ta zkušenost za to stála! A jestli nám to něco vzalo? Tak pár lidí nám to dalo sežrat, ale mě tahle hra na jako-kamarádské-party, které s tím jo, s tím ne, s tím už ne a s tamtím možná, nikdy moc nebavila. Billové nás navíc skutečně pozvali sami od sebe, takže nelituju, naopak děkuju,“ uzavírá za Prohrálu Horáček.

V roce 2009 konečně vychází vyčekané album KanibaLOVE.

hudba: PROHRÁLA V KARTÁCH
texty: Filip Horáček, kromě 6. "čertův posel" text Marek Slezák


SKLADBY

ukázka název stáhnout cena zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Rock | Pop

obal alba

Květy

Střela zastavená v jantaru
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Budoár staré dámy

Dobrou noc, světlo
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Prouza

V tichosti
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Frames a Glen Hansard

The Cost
Dostupné varianty
CD 383 Kč
obal alba

Okrej

Je to důvod
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
obal alba

Jarret

Jarret sobě
Dostupné varianty
CD 249 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
RECENZE
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×