obal alba

Hommage á Jiří Bulis

Various Artists a Jiří Bulis

Vlastní náklad / 2015
Žánry: acoustic, alternative, rock
B93015
CD 289 Kč

O ALBU

Poctu hudebnímu skladateli Jiřímu Bulisovi začátkem října složí současná generace hudebníků vydáním CD Hommage à Jiří Bulis. Objeví se na něm jména jako Dva, Zrní, Mucha, OTK, Hm…, Bonus, Bratři Orffové, Marta Svobodová či Martin E. Kyšperský, který je zároveň s Bulisovou dcerou Lucií producentem celého alba.

Když před více než 20lety v květnu 1993 zahynul šestačtyřicetiletý Jiří Bulis při autonehodě, měl na svém kontě tři gramo singly a jednu po domácku vydanou kazetu s písněmi nahranými na vánočním večírku u přátel. Od té doby, díky úsilí několika lidí, kamarádů a příznivců, vyšly posmrtně 4 CD mapující jeho tvorbu.

„Protože už žádné další písničky nevzniknou a zároveň uplynula už docela dlouhá doba od jeho předčasné smrti, rádi bychom jeho hudbu připomněli tímto způsobem a zpřístupnili ji i dalším lidem, než pouhým pár stovkám zasvěcenců,“ naznačuje Lucie Dlabola Bulisová vývoj celého nápadu a doplňuje: „Martin E. Kyšperský z kapely Květy mě v době, kdy jsem se už dlouho zabývala myšlenkou na znovuvydání otcovy hudby, oslovil se svojí verzí Hostů na zemi. Pár měsíců jsme okolo tohoto tématu kroužili a nakonec se domluvili na konkrétních krocích.“

"Jiří Bulis mne kdysi omráčil, když se mi dostalo do rukou jeho gramofonové EP, vydané ještě před revolucí. Připadalo mi to, jako čtyři úplně nejkrásnější skladby, co jsem slyšel za dlouhá léta. Začal jsem se o něj zajímat, dozvěděl se něco o jeho osudu a například zjistil, že několik mých oblíbených filmů nese jeho scénickou hudbu. Když jsem potom slyšel všechny ty písničky natočené v té nejasketičtější aranži - jen klavír a zpěv - napadlo mne, že je to velká výzva. Aby je někdo další slyšel taky a ještě někdo další si je zkusil zahrát po svém a potěšil se s nimi. A tak jsem to sám udělal, a uvrtal do toho ostatní a zajímal se o Bulise ještě víc, všechno s přispěním jeho dcery Lucie. A bylo to moc pěkné období. A celé to začalo a pořád žije díky těm písničkám, které jsou tak neslábnoucí a přítomné. Jaká radost!"  dodává Martin E. Kyšperský.

„Pro mě byla na celém projektu nejzásadnější otázka pro tvůrce nových verzí, jak zachovat podstatu otcovy tvorby, ale zároveň zůstat sám sebou – někteří muzikanti pracovali pietněji, jiní si dovolili poodstoupit – a třeba se tak oklikou taky přiblížit duchu zvolené písničky. Osobním klíčem k celkové dramaturgii byl zájem o hudbu zvolených interpretů a pocit, že s Bulisem nějak rezonují. Nejvíc nás v konstelaci lidí, které jsme oslovili, zajímal jejich osobitý pohled i nespoutaný přístup k originálu,“ vysvětluje skladatelova dcera.

Cover verze s podporou OSA Partnerství vytvořili a nahráli Bratři Orffové, DVA, Martin E. Kyšperský, Bonus, Hm…, Mucha, Biorchestr, Zrní, OTK, Cermaque, Marta Svobodová, Bára Zmeková, Markéta Lisá, David Smečka a další umělci ve spolupráci se studiem Jámor.

Písně: 

1. Mucha  - Neodcházej

2. Martin Kyšperský - Hosté na Zemi

3. Dva - Běh života

4. Hm… - Tak touhle dobou dědek

5. Marta Svobodová - Jak přesmutno na tebe pohledět/ Modrý balon

6. Bratři Orffové - Anděl radosti

7. Biorchestr - Na ploše ledové

8. OTK - Radost má vždycky jen hulvát

9. Bonus  - Zhasl maják ve skalách/ Nikdo z vás víc mě neuvidí

10. Bára Zmeková - Svítá Marie

11. Cermaque - Svět patří vám

12. Audiofenky - Vánoce za dveřmi

13. Zrní - Nekonečný valčík

14. David Smečka - Proč ach proč


MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Acoustic | Alternative | Rock

obal alba

Květy

Střela zastavená v jantaru
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Budoár staré dámy

Dobrou noc, světlo
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Prouza

V tichosti
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Frames a Glen Hansard

The Cost
Dostupné varianty
CD 383 Kč
obal alba

Okrej

Je to důvod
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
obal alba

Jarret

Jarret sobě
Dostupné varianty
CD 199 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna

příměstský tábor Brno