obal alba

Nebudu

Folk Team

Indies Happy Trails / 2012
Žánry: folk, folkrock
MAM674
CD 269 Kč
MP3bitrate 256-320 kbps 99 Kč

O ALBU

Folk Team: Nebudu

Dlouhých dvanáct let čekali fanoušci brněnské skupiny Folk Team na nové studiové album, které nyní vychází u vydavatelství Indies Happy Trails pod názvem Nebudu. Podobně jako předchozí CD Velký prachy (2000) obsahuje i novinka jízlivé i lyrické texty Ivana Huvara. O hudbu se Huvar téměř rovným dílem dělí s Romanem Venclovským.

Album Nebudu vznikalo v květnu 2012 v brněnském studiu Indies. Skupina je natáčela ve složení: Ivan Huvar (kytara, mandolína, zpěv), Roman Venclovský (kytara, zpěv), Pavel Kopřiva (housle), Roman Jež (klávesy), Dalibor Dunovský (baskytara), Pavel Bříza (bicí) a Vratislav Lukáš (violoncello). V aktuální sestavě tedy najdeme jak hudebníky, kteří ve skupině působí od jejích počátků v 70. letech (Kopřiva, Venclovský), tak relativní nováčky (Bříza). Fanoušky starších písní skupiny potěší návrat Vratislava Lukáše, který byl členem Folk Teamu v letech 1979—89. Spojení jeho violoncella s Kopřivovými houslemi a s hrou obou kytaristů bylo v té době pro zvuk kapely určující. A i když od té doby Folk Team přitvrdil a v některých pasážích se díky většímu zapojení kláves přiblížil k popu, výrazné melodie a originální Huvarovy texty zůstávají jejím hlavním poznávacím znamením.

Folk Team vznikl na přelomu let 1973 a 1974 nejprve jako duo Romana Venclovského a Pavla Kopřivy. „Venclovský dělal vždycky složitou muziku, žádné tři akordy. Pamatuji se, jak brněnskému rádiu stále vadila naše složitost – jednou textová, jednou harmonická,“ vzpomíná Pavel Kopřiva na oficiálním webu kapely. Před příchodem svého současného dvorního textaře Ivana Huvara skupina zpívala texty pianisty Borise Hály a také zhudebněnou poezii: od Josefa Kainara, Václava Hraběte nebo Jiřího Ortena. První LP desku Folk Team vydal v roce 1989, další alba následovala v porevolučním období především na Kopřivově vlastní značce FT Records.

V současné době Folk Team funguje ve dvou sestavách: ve folkrockové verzi s plnou rytmickou sekcí (baskytara, bicí) nebo akusticky bez rytmiky (s violoncellem). Základ obou sestav tvoří trio Kopřiva—Venclovský—Huvar, po odchodu původního člena Tomáše Úlehly doplněné o hostujícího klávesistu Romana Ježe.


SKLADBY

ukázka název stáhnout cena zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Folk | Folkrock

obal alba

Tara Fuki

Auris
Dostupné varianty
CD 349 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Vladimír Václavek a Iva Bittová

Bílé inferno
Dostupné varianty
CD 269 Kč
MP3 149 Kč
LP 695 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
WAV+mp3 249 Kč
obal alba

Jiří Pavlica a Hradišťan

Live & Co se nevešlo (2CD)
Dostupné varianty
CD 339 Kč
MP3 149 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
obal alba

Zuzana Novak

Home Brewed Mbira
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
obal alba

Bran

An delienn
Dostupné varianty
CD 349 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Big Blue Ball

Big Blue Ball
Dostupné varianty
CD 379 Kč
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna

příměstský tábor Brno