obal alba

Mater

Godár Vladimír a Iva Bittová

Pavian Records / 2006
Žánry: acoustic, classical, vocals
MAM313
CD 399 Kč

O ALBU

„Famózní hudební dílo projektu Mater je orámováno exkluzivním obalem (knížečka, přebal, netradiční papír)."

Moravská skladatelka, zpěvačka a houslistka Iva Bittová a slovenský skladatel Vladimír Godár (čerstvý držitel Českého lva za hudbu k filmu "Sluneční stát") spolupracovali v nedávné minulosti na vícero úspěšných projektech. Ztěžejní hudbu k filmu Martina Šulíka „Krajinka“ zkomponoval Vladimír Godár přímo pro Ivu Bittovou a její účast na této hudbě poznamenala svým způsobem charakter celého filmu. Další významnou spolupráci obou hudebníků přinesl projekt Mosty-Gešarim, který se uskutečnil v roce 2001 synchronně v dřevěném kostele ve Svatém Kříži a v kamenné synagóze v Liptovském Mikuláši. Během tohoto koncertu odzněla premiéra skladby V. Godára Stálá Matka pro ženský hlas, housle a komorní orchester, napsaná přímo pro I. Bittovou, stejně jako Ecce puer na slova Jamesa Joycea. Všechny skladby interpretoval soubor historických nástrojů Miloše Valenty „Solamente naturali“ pod taktovkou Martina Majkuta. S tímto souborem se I. Bittová potkává i na společném koncertě v rámci Bratislavských hudebních slavností v roce 2003 kde odeznělo šest skladeb V.Godára. Výsledkem nedávné spolupráce je i koncert s Moyzesovým kvartetem v bratislavské Redutě v rámci abonentního cyklu Slovenské filharmonie pro který V. Godár napsal cyklus Uspávanek pro ženský hlas a smyčcové kvarteto.


Na CD najdete 7 skladeb V.Godára soustředěného do jednoho celku, který se vyznačuje syntézou neopakovatelného interpretačního umění I. Bittové, historicky poučené současné kompozice V.Godára a zvuk souboru dobových nástrojů Solamente naturali, kterého uměleckým vedoucím je přední evropský houslista Miloš Valent. Skladba Ecce puer, patrně největší klenot na tomto albu, byla také původně napsána pro film M. Šulíka „Orbis pictus“, pro interpretaci na festivalu Dny staré hudby ji V. Godár opatřil textem básně Jamesa Joycea a na tomto CD ji krásně zpívá nezaměnitelný hlas I. Bittové.
Exkluzivní balení s knížečkou již jen potrhuje vyjímečnost tohoto titulu, který vydáváme ve spolupráci s Pavian Records.Iva Bittová - zpěv
Vladimír Godár - hudba
Solamente naturali – Miloš Valent – umělecký vedoucí
Sbor konzervatoře v Bratislavě – Dušan Bill – sbormistr
Marek Štryncl – dirigent
SKLADBY

ukázka název zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Acoustic | Classical | Vocals

obal alba

Vladimír Václavek a Iva Bittová

Bílé inferno
Dostupné varianty
CD 269 Kč
MC 79 Kč
MP3 149 Kč
LP 799 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
WAV+mp3 249 Kč
obal alba

Jiří Pavlica a Hradišťan

Live & Co se nevešlo (2CD)
Dostupné varianty
CD 339 Kč
MP3 149 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
obal alba

Zuzana Novak a Folkové prázdniny

Home Brewed Mbira - FP 2007
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Bran

An delienn
Dostupné varianty
CD 349 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Hradišťan a Jiří Pavlica

Studánko rubínko
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
RECENZE
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×