obal alba

Germanium (CD+DVD)

B4

polí5 / 2013
Žánry: alternative
EPP059
CD 284 Kč

O ALBU

Album z roku 2013 vychází v papírovém rozkládacím obalu ve formátu DUAL DISC - tedy na audio stopě je z jedné strany disku klasické audio, ale na druhé straně disku je DVD datová stopa s dalšíémi 15 (!) staršími alby v kvalitních mp3, které se do této doby šířili pouze jako CD-r nebo nebyly vydány vůbec.
Prvotní vize alba Germanium byla nahrát ho tak, jakoby vzorem průkopníků krautrocku nebyl Karl Heinz Stockhausen, ale Zdeněk Liška. Dalším závazkem bylo použít v každé skladbě efekt s germaniovou diodou. Ani jednomu ze závazků se nepodařio dostát. Germaniové efekty tu a tam vystřídaly zvuky profánnějších fuzzboxů nebo jen zkreslení předzesilovačů páskového echa Dynacord. Zdeňka Lišku v inspiraci doplnili Petr a Pavel Ormovi a mnozí další, jako Tom Zé nebo Vince Clarke. Na desce je ovšem i místo pro ostřejší polohu, stopové množství noise i free jazzu. Album Germanium vznikalo v hloubi Lužických hor, v obci Líska, jako by se B4 po nahrávání ve Cvikově, Rousínově a Horním Prysku při nahrávání posouvali hlouběji do jejich srdce. Letošní album je jubilejní - skupina slaví patnáct let od svého vzniku, ke kterému došlo náhodou na festivalu v Turnově. Kromě řadového alba vydávají B4 i “patnáctialbum” - komplet archiv starších nahrávek, který tvoří druhou stranu duálního disku. Patnáctialbum obsahuje možná trochu víc materiálu než by se dalo čekat a je trochu nepřehlednější, než by se na reprezentativní výběr slušelo, ale nabízí řadu forem brouzdání po nahrávkách skupiny, třeba prostřednictvím kolekce mixtapů přeskakujících z jednoho alba na druhé. Nebo je možné nacpat vše do svého přehrávače souborů, nastavit náhodné přehrávání a na více než patnáct hodin si tak zapnout Rádio B4.

Federsel:
elektrická kytara, resofonická kytara, šestistrunná baskytara, Coron DS-8, Arturia Minibrute, Vermona ET-6, Boss DRP-1, teremin, gramofon, Korg Poly 800, Dynacord Echocord 100, diddley bow, videoscratching, ring modulator, Kaoss Pad, Mitzu MSE-1001, Dynacord TAM-19, Delicia Mini.

David Freudl:
Wurlitzer piano, Crumar Multiman, Siel Mono, Korg Micropreset, Arturia Minibrute, Casio VL Tone VL-1, Dynacord Echocord 100, Crumar Toccata, preparovaný klavír, ring modulator, Sonivox Mellotron, Korg Poly 800, Melodica Melodihorn M-36A, Delicia Mini.

Leoš Kropáček:
bicí souprava, Boss DRP-1, Coron DS-8, Korg Mini-Pops 3, elektronika.

Karel Žďárský:
baskytara, elektrická kytara, elektronika.

Nahráno v lednu 2013 na chatě Alpaca Farm v Lísce u České Kamenice.
Recording a mix: Federsel
Mastering: Ondřej Ježek, Studio Jámor

Hosté:
Jan Jirucha: pozoun
Martin Strakoš: klarinet

Hudba: B4
Texty: Federsel a Federsel & M.E.Kyšperský (Večer)
Překlad/jazyková spolupráce: Markéta Brýlová (FR), Daniela Rohde (DE)


MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Alternative

obal alba

Květy

Střela zastavená v jantaru
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Budoár staré dámy

Dobrou noc, světlo
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Prouza

V tichosti
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Vladimír Václavek a Iva Bittová

Bílé inferno
Dostupné varianty
CD 269 Kč
MC 79 Kč
MP3 149 Kč
LP 999 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
WAV+mp3 249 Kč
obal alba

Květy

Jablko jejího peří
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Květy

Myjau
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×