obal alba

More, love!

Terne Čhave

Indies Scope / 2008
Žánry: world music, gipsy
MAM426
CD 254 Kč
MP3bitrate 256-320 kbps 99 Kč

O ALBU

“IT’S ONLY ROM’N’ROLL…“ - tuto nálepku si vysloužili Terne Čhave jako reakci na jejich dvě předchozí studiová alba a množství koncertů, které jsou již pověstné svou nezdolnou energií.

Se svým novým albem si Terne Čhave tentokrát dali na čas a na výsledku je to znát! Vychází po čtyřleté odmlce, v produkci Petra Vyšohlída (ex I.R.A.) a s mnohoznačným názvem "MORE, LOVE!". Protiklad v romském a anglickém významu názvu desky vystihuje celé album. Na první poslech je to zvuk kapely, ve kterém vedle tradičního akordeonu a houslí uslyšíte nově také elektrickou kytaru a sampler. Další vrstvy objevíte v žánrovém rozptylu jednotlivých skladeb - rock, tango, spirituál, punk, lidovka i taneční rytmy se přes vás přeženou v naprosto přirozené podobě, aniž by vám to, ve spojení s romskými vokály, přišlo divné. Ale především tento slogan nese poselství alba: anglický význam „více lásky“ stojí v kontrastu proti romskému významu „hele, prachy...“. „Kolem peněz se točí tolik věcí, každý potřebuje peníze a spousta lidí pro ty peníze zapomíná na to, co vlastně potřebuje ve skutečnosti – více lásky.“ Deska More, love! přináší kontrast starých romských písní a moderních technologií, starého a moderního světa.

„ V té chvíli se objevila nabídka od Člověka v tísni, jestli bychom nechtěli podpořit jejich kampaň proti předlužení a lichvářům a všechno to zapadlo do sebe. Věděli jsme, že tohle bude ta písnička o penězích a o tom, co peníze s lidmi dělají.“

Album vychází 23. dubna u Indies Scope Records a současně s deskou bude vypuštěn i nový koncertní videoklip k písničce "Aj jaj jaj". Již od začátku dubna začali Terne Čhave koncertovat s novým repertoárem. Kromě jarního klubového turné čekají kapelu dva červnové koncerty v Londýně, letní turné po britských festivalech a klubech, koncerty v Polsku a Itálii a znovu také maďarský monstr festival Sziget.

Oficiální křest alba proběhne 7. května v pražské Akropoli. Hostem koncertu a kmotrem nové desky budou maďarští ROMANO DROM.
Romano Drom patří mezi světově nejproslulejší maďarské romské skupiny, jejich silné melodie lámou dívčí srdce a žhavé rytmy zapalují chlapcům lýtka. Společný koncert s Terne Čhave bude bezesporu patřit mezi události této sezóny. Nenechte si ji ujít!


SKLADBY

ukázka název stáhnout cena zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT World music | Gipsy

obal alba

Čankišou

Lé La
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Tara Fuki

Auris
Dostupné varianty
CD 349 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Jiří Pavlica a Hradišťan

Live & Co se nevešlo (2CD)
Dostupné varianty
CD 339 Kč
MP3 149 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
obal alba

Zuzana Novak

Home Brewed Mbira
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
obal alba

Big Blue Ball

Big Blue Ball
Dostupné varianty
CD 379 Kč
RECENZE
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna

příměstský tábor Brno