obal alba

More, love!

Terne Čhave

Indies Scope / 2008
Žánry: world music, gipsy
MAM426
CD 254 Kč
MP3bitrate 256-320 kbps 99 Kč

O ALBU

“IT’S ONLY ROM’N’ROLL…“ - tuto nálepku si vysloužili Terne Čhave jako reakci na jejich dvě předchozí studiová alba a množství koncertů, které jsou již pověstné svou nezdolnou energií.

Se svým novým albem si Terne Čhave tentokrát dali na čas a na výsledku je to znát! Vychází po čtyřleté odmlce, v produkci Petra Vyšohlída (ex I.R.A.) a s mnohoznačným názvem "MORE, LOVE!". Protiklad v romském a anglickém významu názvu desky vystihuje celé album. Na první poslech je to zvuk kapely, ve kterém vedle tradičního akordeonu a houslí uslyšíte nově také elektrickou kytaru a sampler. Další vrstvy objevíte v žánrovém rozptylu jednotlivých skladeb - rock, tango, spirituál, punk, lidovka i taneční rytmy se přes vás přeženou v naprosto přirozené podobě, aniž by vám to, ve spojení s romskými vokály, přišlo divné. Ale především tento slogan nese poselství alba: anglický význam „více lásky“ stojí v kontrastu proti romskému významu „hele, prachy...“. „Kolem peněz se točí tolik věcí, každý potřebuje peníze a spousta lidí pro ty peníze zapomíná na to, co vlastně potřebuje ve skutečnosti – více lásky.“ Deska More, love! přináší kontrast starých romských písní a moderních technologií, starého a moderního světa.

„ V té chvíli se objevila nabídka od Člověka v tísni, jestli bychom nechtěli podpořit jejich kampaň proti předlužení a lichvářům a všechno to zapadlo do sebe. Věděli jsme, že tohle bude ta písnička o penězích a o tom, co peníze s lidmi dělají.“

Album vychází 23. dubna u Indies Scope Records a současně s deskou bude vypuštěn i nový koncertní videoklip k písničce "Aj jaj jaj". Již od začátku dubna začali Terne Čhave koncertovat s novým repertoárem. Kromě jarního klubového turné čekají kapelu dva červnové koncerty v Londýně, letní turné po britských festivalech a klubech, koncerty v Polsku a Itálii a znovu také maďarský monstr festival Sziget.

Oficiální křest alba proběhne 7. května v pražské Akropoli. Hostem koncertu a kmotrem nové desky budou maďarští ROMANO DROM.
Romano Drom patří mezi světově nejproslulejší maďarské romské skupiny, jejich silné melodie lámou dívčí srdce a žhavé rytmy zapalují chlapcům lýtka. Společný koncert s Terne Čhave bude bezesporu patřit mezi události této sezóny. Nenechte si ji ujít!


SKLADBY

ukázka název stáhnout cena zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT World music | Gipsy

obal alba

Čankišou

Lé La
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Jiří Pavlica a Hradišťan

Live & Co se nevešlo (2CD)
Dostupné varianty
CD 339 Kč
MP3 149 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
obal alba

Zuzana Novak a Folkové prázdniny

Home Brewed Mbira - FP 2007
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Big Blue Ball

Big Blue Ball
Dostupné varianty
CD 379 Kč
obal alba

Tim Eriksen a Folkové prázdniny

Northern Roots Live In Náměšť - FP 2008
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
RECENZE
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×