obal alba

Jižní Amnésie

TALIESYN

Indies Scope / 2007
Žánry: celtic, rock, world music, jazz
MAM413
CD 239 Kč
MP3bitrate 256-320 kbps 99 Kč
FLACbezztrátová komprimace, MP3 přibaleny zdarma 149 Kč

O ALBU

Pražská skupina, pojmenovaná podle pololegendárního velšského básníka a patrona čarodějů Taliesyna, nyní přichází se svým debutem „Jižní Amnésie“. Na albu najdete energičtější pojetí world music, v němž se kapela pokouší skloubit prvky folku, keltské hudby, domácí lidové hudby, jazzu a rocku. To vše za podpory „tradičních“ akustických nástrojů, jako jsou bouzouki, akustická kytara, mandolína, flétna, housle a další, ale také elektrických kláves (hammondky, fender piano) a hutné jazz-rockové rytmiky. „Všichni máme rádi pestrou muziku, a to i z hlediska dynamiky. A současná rytmika nám právě umožňuje vytvořit masivní zvuk, kterému pak ale mohou lépe kontrastovat tiché, pomalé skladby,“ sděluje jeden ze zakladatelů Taliesynu Vojtěch Jindra. „Především bych ale řekl, že jsme písničkáři, tedy jde nám v první řadě o to, nabídnout publiku dobré písně.“

Na albu, které bylo natočeno a smícháno v roce 2006 ve studiu Svárov, také najdete několik hostů, z nichž mezi nejvýraznější patří nepochybně vynikající zpěvačka Katka García. Ta exceluje hned ve třech skladbách. Dalšími hosty jsou Sean Barry (keltská harfa) a David Landštof (perkuse). Tím nejdůležitějším však zůstávají Bičovského původní písničkářské skladby v angličtině a češtině.


Kapela vznikla na konci 90. let s ambicí navázat na to nejlepší ze západní folkové scény let šedesátých a sedmdesátých. „Básníka Taliesyna objevil frontman kapely Jan Bičovský, který se vedle hudby věnuje studiu starých jazyků. Nezpracováváme ale velšský folklor, jak se často někdo domnívá. Název jsme si vybrali proto, že zní ve všech jazycích stejně, ale zároveň spadá do kulturního prostředí, které je naší muzice velmi blízké.“ Základním stavebním kamenem je od počátku přirozený skladatelský talent frontmana Jana Bičovského, pokusy o ohlas středoevropského folkloru druhého ze zakladatelů skupiny Vojtěcha Jindry (působí současně v kapelách Bran a Irish Dew) a aranžerský vklad kapelníka a flétnisty Roberta Fischmanna (rovněž člen Irish Dew, dále spolupracuje s formacemi C&K Vocal, Michal Hromek Consort, Petr Bende Band, Linha Singers a dalšími).


Album „Jižní Amnésie“ (Indies Scope Records, 2007) představuje oficiální debut kapely, která se již pár let pohybuje na naší klubové a festivalové scéně. Playlist desky tvoří dvanáct žánrově pestrých skladeb v češtině a angličtině.


SKLADBY

ukázka název stáhnout cena zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Celtic | Rock | World music | Jazz

obal alba

Květy

Střela zastavená v jantaru
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Budoár staré dámy

Dobrou noc, světlo
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Prouza

V tichosti
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Frames a Glen Hansard

The Cost
Dostupné varianty
CD 383 Kč
obal alba

Okrej

Je to důvod
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
obal alba

Jarret

Jarret sobě
Dostupné varianty
CD 249 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
RECENZE

BONUSYO NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×