obal alba

Archivy se otevírají ... koncert 1989 - K.Kryl

Karel Kryl

EMI / WARNER / 2012
Žánry: folk
15124
CD 284 Kč

O ALBU

Legendární československý písničkář a záznam koncertu, který se odehrál vzápětí po jeho jeho návratu do vlasti po mnohaleté emigraci. Zazněly na něm nesmrtelné písně jako Morituri te salutant, Nevidomá dívka, Anděl ad. Záznam z ostravské haly Tatran zachycuje jedinečnou atmosféru vystoupení malého velkého muže, který se nikdy nevzdal československého občanství a byť nás předčasně opustil, jeho tvorba zůstává stále aktuální dál.
Písně:
1.Morituri te salutant
2. Číslo na zápěstí
3. Dívka havířka
4. Nevidomá dívka
5. Lilie
6. Lásko!
7. Gero
8. Plaváček
9. Jednou-dvakrát
10. Ukolébavka
11. Vasil
12 Báseň (Roztály sněhy)
13. Bílá hora
14. Anděl
15. Děkuji

Pod souhrnným názvem Archivy se otevírají právě vychází kolekce unikátních koncertů Jaromíra Nohavici, Karla Kryla, Pavla Dobeše a Pepy Streichla. Záznamy pocházejí z rozsáhlého archivu nahrávek pořízených v osmdesátých letech, jejichž zdroj se teprve nedávno objevil…

Dosud nezveřejněné záznamy jsou jedinečným dobovým dokumentem. Přibližují neopakovatelnou atmosféru tehdejších koncertů, spontánní chvíle souznění i důvěrné sdílení pocitu spiklenectví všech zúčastněných. Lidé v tehdejším Československu si podobné nahrávky kopírovali a v mizerné kvalitě na kazetách a magnetofonových páscích samizdatově šířili.


O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×