obal alba

E.T.'s_3

Zloději Uší

Heryemears Discorbie / 2007
Žánry: alternative, rock
HDCD009
CD 254 Kč
MP3bitrate 256-320 kbps 152 Kč

O ALBU

Zlodějům uší právě vychází nové album „E.T.`s_3“ u vydavatelství Heryemears Discorbie v distribuci Indies Scope Records. Zlodějí uší se vyznačují plností, dynamičností a až chaotičností soundu, který je příznačný pro část hudebního spektra na brněnské scéně. Po více než ročním procesu nahrávání a míchání (Studio Indies, Brno) vzniklo CD, které se liší i od předchozích Zlodějských nahrávek. Je to hlavně větším počtem pozvaných hostů, kteří se ujali převážně vokálních linek. Nástrojové party si kapela vyhradili zloději pro sebe.

Na rozdíl od posledního CD, na kterém spolu se Zloději nahrávali uznávaní hudebníci evropské avantgardní scény Alan Purves (Skotsko), Joker Nies (Německo), Josef Novotny & Burkhart Stangl (Rakousko) na "trojce" všechny nástroje přísně drží v rukou trio Magnusek - Havlíček - Šubík. Zato si pozvali posily z řad zpěváků a tak mimo hlasů tří protagonistů můžete slyšet jak zahraniční vokály - anglického rappera The Shiny Beast a americkou zpěvačku/performerku Jennifer de Felice Helia, tak hlasy moravské - Zuzky Štefánkové, Blanky Turečkové, Radima Šťastného, Marka Vybírala, (jinak zvukaře) Broňka Šmida & příští generace: Alexandra Havlíčka a Venduly Magnuskové. Jedenáct skladeb trojky „zlodějů/mimozemšťanů“ tvoří pestrou mozaiku hudebních stylů, přístupů, textů a příběhů. Jako vlk v beránčí kůži přicházejí písně plné sdělení a nálad zabalené do nenápadných, produkčně dotažených a příjemně či s napětím se poslouchajících skladeb.

Zlodějí Uší působí na hudební scéně již velmi dlouho a jejich alternativní sound je nezaměnitelný, stejně tak prudkost jejich koncertních vystoupení. Jejich vystoupení jsou sporadická a důvod vysvětlují přímo Zloději Uší, „Jakkoli je hudba pro nás tři velmi důležitá, máme i své další profese – Tomáš je architekt, Pavel projektant a David je sociolog, kombinující své aktivity pro centrum Skleněná louka a další kulturní projekty. To nám dává možnost přistupovat k hudbě velmi nezávisle, což se v naší produkci doufám odráží, ale zároveň to limituje možnost našich vystoupení. O to více je možné si koncert Zlodějů uší užít, protože to je vždy obrovský zážitek!“

Jaký je rozdíl mezi vaším vystoupením a studiovou nahrávkou?

Na jednu stranu žádný, na druhou obrovský. Žádný proto, že se na obojí vždycky moc těšíme a přistupujeme k tomu s obrovskou energií, ale obrovský proto, že před sebou nemáte zrovna publikum, se kterým komunikujete. Je to jako když si s někým povídáte, nebo píšete dopis... v živém kontaktu vždycky můžete opravit přežblepty a dovyprávět to, co není srozumitelné. U dopisu vždy zvažujete víc, co napíšete. Na druhou stranu se tam dá dostat něco, na co na živo z různých důvodů nejde.

Co to znamená pro posluchače vašeho CD, který by se rozhodoval jít na váš koncert – a vice versa?

Ti, kdo nás znají z koncertů si budou moct na našem novém CD poslechnout skladby v trochu přehlednějších verzích, pro fajnšmekry budou čitelnější jednotlivé nástroje, ale pro toho, kdo si poslechne prvně CD bude překvapením, že se to, co doma slyšel ze své aparatury dá zahrát ve třech lidech a zároveň si to pořádně užívat a bavit se tím. Samozřejmě koncertní verze jsou chudší o hostující hlasy, pár dublovaných dechů, ale pod náporem energie, která se z pódia valí málokdo zaznamená. Navíc se na koncertě můžou posluchači dozvědět výklad a pozadí jednotlivých skladeb, což jim pomůže rozklíčovat humor a poetiku skupiny.

Máte za sebou řadu koncertů v zahraničních klubech a na prestižních festivalech, jak jste toho dosáhli?

Vzhledem k omezenému času, který na koncertování máme jsme se dosud soustředili na hraní v zahraniční i proto, abychom si více užili cestování. Vždy jsme spolupracovali s mnoha zahraničními hudebníky, takže to přišlo i docela přirozeně. S naší třetí deskou bychom ale chtěli více procestovat českou scénu už proto, že ji za posledních několik let takřka neznáme a rádi bychom znali reakce českého publika.


SKLADBY

ukázka název stáhnout cena zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Alternative | Rock

obal alba

Květy

Střela zastavená v jantaru
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Budoár staré dámy

Dobrou noc, světlo
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Prouza

V tichosti
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Frames a Glen Hansard

The Cost
Dostupné varianty
CD 383 Kč
obal alba

Okrej

Je to důvod
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
obal alba

Jarret

Jarret sobě
Dostupné varianty
CD 249 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×