fotka zbozi

Mirek Kemel - Ryby, raci (předobjednávka) - CD

250 Kč

POPIS

Mirek Kemel připravuje novou nahrávku s názvem Ryby, raci. Album se objeví na pultech druhého března, téměř čtyři roky po CD Nic víc. Dlouholetý přední český karikaturista Mirek Kemel je také autorem všech skladeb na připravované novince a stejně jako na předchozích nahrávkách i  na tomto albu půjde jiným směrem, než jak ho prezentují jeho populární karikatury.

Písně se věnují vážný tématům a vztahům. Přesto připravované album bude v něčem výrazně jiné. Oproti předchozím nahrávkám bude disponovat nejpropracovanějším aranžmá. Mirek Kemel potvrzuje, že se nahrávce cíleně věnovali. „U prvního CD 'Krajem šel anděl' jsme chtěli, aby nahrávka zněla jako naše živé koncerty s původní tříčlennou kapelou. Druhé CD 'Nic víc' jsme natočili s minimální aranží, v syrové podobě podobné zvuku mých sólových vystoupení s občasným hostem Vladimírem Javorským, který též druhou desku aranžoval.

Třetí CD 'Ryby, raci' jsme naopak natočili s bohatou aranží a v rozšířené sestavě doplněné o bicí. Producentsky se ho ujal Vlasta Konopiský a album celkově ilustruje posun kapely k elektrické kytaře a plnějšímu zvuku. Zapojili jsme smyčce, dechy a dětský sbor. Toto CD je zvukově úplně jiné než dvě předcházející CD. Přesto cítím, že mohu každou z písniček hrát i sám na svých sólových koncertech.

Zásadním rozhodnutím bylo též natočit CD ve studiu All Senses ve zvukové režii Štěpána Škocha, dlouholetého, dnes už bývalého člena kapely Chinaski, který na CD vystupuje též jako host.“

 

Nové album Ryby, raci vydává Indies scope 2.3.2018. Objednávky se rozesílají nejpozději v den vydání alba.

 

Křest alba se odehraje 20.3. v Malostranské besedě - https://www.facebook.com/events/177222463064063/

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna

příměstský tábor Brno