Poletíme?

Po čtyřleté pauze strávené v Praze se výtvarník Rudolf Brančovský v roce 2006 vrací zpět do svého rodného Brna. Za sebou má šest let hraní s dříve brněnskou, později pražskou kapelou Veselá Zubatá. V hlavě si přináší sen o nové pružné formaci, která by bavila lidi a hlavně jeho.

Na evangelické bohoslužbě v Brněnských Husovicích je svědkem velice netradičního pojetí církevní hudby. Dvacetiletý pianista Ondřej Hájek vráží synkopy všude, kam může, a jazzuje klasické sborové písně. Na trubku ho doprovází šestnáctiletý bratr Jáchym Hájek a nad vším se vznáší jazzová sóla mladičkého patnáctiletého talentovaného houslisty Vojtěcha Konečného a protože jsou vášnivými vyznavači Veselé Zubaté, nemusí je nijak složitě přemlouvat. Z Olomouce se dostaví i Rudolfův kamarád, funky basista Honza Beran. Ještě v roce 2006 se na bicí přidává další Rudolfův známý Petr Cígl. Domlouvají se na společném názvu Poletíme? a odehrají první společné koncerty.

V roce 2007 se Petr Cígl s kapelou loučí a na začátku roku 2008 přichází bubeník Daniel Černý (Hoochie Coochie band). Jeho jednoduchý a řízný styl ovlivněný blues se k šramlu Poletíme? přesně hodí a vzniká ten pravý a charakteristický zvuk kapely. Tím je je doplněna sestava, která pokračuje beze změn až do současných dnů. Kapela tak natočila svůj debut Jednoduché písničky o složitém životě, a to, že to kapelu spolu baví, se mohou přesvědčit nejen návštěvníci koncertů, ale i čas od času mohou i kolemjdoucí při cestě brněnským centrem.

Ve stejném složení se formace na jaře 2010 vrací do osvědčeného G studia, aby opět natočila písně na desku s názvem Skupina dobře vypadajících mužů. V dubnu 2011, tři dny po zveřejnění „slavného“ videa - Václav Klaus a protokolární pero, se kapela rozhodne natočit píseň a klip parodující toto video. Tu na kanále www.youtube.com za několik málo dní shlédlo přes 120 000 lidí. To přitáhlo ke kapele nebývalou mediální pozornost a tak se dostává i na stránky bulvárního tisku.

V průběhu posledních jste kapelu mohli vidět například na festivalech: United Islands, Colours of Ostrava, Trutnov, Rock For People, Benátská noc, Eurotrialog, Zahrada a na dalších místech po celé ČR. V roce 2012 vydává kapela svoji třetí řadovou desku Kroskántry.


ZBOŽÍ (6)

KONCERTY

02.02. Poletíme? Café Klub Slavie
03.02. Poletíme? Plzeň
23.02. Poletíme? Cooltour
24.02. Poletíme? Kotelna Club
10.03. Poletíme? Praha
30.03. Poletíme? Pec pod Sněžkou
31.03. Poletíme? Liberec
06.04. Poletíme? Valašké Meziříčí
14.04. Poletíme? Český Krumlov
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna

příměstský tábor Brno