V.T. Marvin

Bylo - nebylo, v červnu 1990 vznikla na pražském Břevnově nad Brusnicí skupina VT Marvin.

Po punkrockových začátcích spojených zejména s klubem Petynka si užila zlatá 90léta, kdy zásadně spoluvytvářela scénu kolem klubu Mlejn, potažmo Delta, a získala světový věhlas zejména na Rokycansku. V tomto období, označovaném jako „klasické“, Márvini stabilizovali sestavu a stvořili svůj typický styl: pestrý a neortodoxní punk, spojující melodičnost s maximální rychlostí, založený na detailech a hudebních vtípcích. S ním korespondují i texty – zábavné, ale propracované a nikoli prvoplánové, k realitě přistupující s nadsázkou a humorem.

Za čtvrt století své existence vydali VT Marvin 6 demokazet, 1 film a 7 cédéček. Zatím poslední z nich, průřezový živák „Nadělení“, je kvalitním záznamem tradičního Vánočního koncertu z klubu 007, což je každoročně nejlepší márviní akce.  Právě koncerty jsou hlavní devizou Márvinů – vždy naplno zahrané, se zběsilou energií, spoustou skákání a bez zbytečných řečí, lhostejno zda se hraje pro 5 či 500 lidí.

Dalším výrazným znakem skupiny jest houževnatost, s níž tvrdohlavě trvá na své existenci a pokračuje dál svou cestou a tak trochu mimo škatulky, scény a partičky. Nespokojuje se s pohodlným omíláním žádaných starých hitovek, ale snaží se tvořit nové, navzdory obtížím způsobeným entropií a personálními změnami. Za 25 let se v sestavě vystřídalo 15 lidí (sedmero kytaristů, 4 zpěváci, 3 bubeníci, ale jen jeden basák).

V roce 2015 hrají VT Marvin ve složení Kuláč – zpěv, Čadek – basa, zpěv, Pítrs – kytara, zpěv a Heinrich – bicí. Sbírají materiál na další desku, tentokrát vynilovou, a síly na oslavu výročí kapely.

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna

příměstský tábor Brno