Ghost of You

Během léta 2012 vznikl původně experimentální projekt mladých hudebníků. Jemný zpěv a melancholické melodie se během podzimu postupně vyvíjely až do podoby psychedelického popu s nekompromisní rytmikou. Vzniklá kapela začala ihned koncertovat po celé ČR a prakticky nevydechla až dodnes. V zimě 2012 začalo nahrávání prvního EP, Ocean K, které kapela sama vydala v březnu 2013. Začátkem roku 2014 zahráli GoY na Radio Wave Live Session, o prázdninách dělali hudební doprovod k němému filmu na 40. ročníku Letní filmové školy v Uherském Hradišti. Následovaly koncerty na Sázavafestu, showcase Radia Wave, 25. výročí sametové revoluce na Národní třídě a mnoho dalších.

Na jaře 2015 kapela oznámila, že nahraje svou debutovou desku. Vsadila na renomovaného producenta Ondřeje Ježka a ve studiu JáMor natočila album, které vyšlo v říjnu roku 2015. V dubnu GoY vypustili singl Deerhunter, který potvrdil plánovanou desku s názvem Glacier And The City. Netrvalo dlouho a události nabraly rychlý spád. Odbornou porotou byli nominováni do užšího výběru kapel, které bojovaly o možnost ukázat se na Szigetu 2015. I díky fanouškům se jim podařilo vyhrát, a proto během léta zahráli na monstrózním maďarském Szigetu, který se právoplatně pyšní oceněním nejlepší festival Evropy. Díky věkovému průměru 21 let se stali nejmladším českým projektem, který na Szigetu vystoupil. Následovaly koncerty na 50. ročníku MFF Karlovy Vary, United Islands of Prague či v rumunském Banátu.

Debutové album Glacier And The City vyšlo 9. 10. 2015 pod labelem Indies Scope. Pozitivní reakce od hudebních kritiků se dostavila těsně po vydání, kdy kapela své debutové album podpořila tour v Česku a na Slovensku. Zároveň se představila na showcase festivalu Nouvelle Prague, kde nejenom od zahraničních agentů sklidila obrovský ohlas. I díky tomu byla v letošním roce jejich strhující energická show součástí největších festivalů => Grape festival (SK), Donauinselfest (AT) Colours of Ostrava (CZ), Rock for People (CZ), Metronome festival (CZ). Kapela neutichá a v září 2016 se vydává na sérii koncertů v Londýně, kterou podpořilo Ministerstvo kultury České Republiky a české centrum v Londýně.

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna

příměstský tábor Brno