Jolly Joker

Rok založení: 1991

V roce 1991 vzniká band Jolly Joker and The Plastic Beatleso Of The Universe. Zakládajícím členem je Petr Kumandžas, do té doby (od roku 1988) členem nejvýznamnější kultovní kapely 70. a 80.let Plastic People of The Universe.

V té době omlazená formance vystupovala pod názvem Půlnoc, aby tak tento soubor mohl (ilegálně) absolvovat 3 světové turné,především v USA a West Europe a zde následně natočit CD City of Hystery (BMG Arista Records).

Koncem 80.let kapela v sestavě Petr Kumandžas (zpěv, basová kytara), Jiří Egert (solová kytara), Ivan Pelíšek (bicí) vystupovala pod názvem Egypt a natočila demo -psychedelický vinyl se stejnojmenným, názvem, Egypt.

Následně vzniklá kapela Jolly Joker and The Plastic Beatles of Universe raketovým startem slaví úspěchy nejen doma ale i v západní Evropě.

První debutové album Heavy Funky Boxing´roll (vychazí 1992) ve svém stylu revoluční deska, ovlivnila generaci nově vznikající hudební scény po pádu komunistického režimu.

Od roku 1992 se stává stálicí na klubové scéně i scéně festivalové.

V roce 1995 vydává CD Pro-Tlak (Pro - Pressure) s více hardcorovou podobou proti první desce H.F.B.R.

V období od roku 1998 až do roku 2003 kapela koncertuje, nicméně řeší se různé personální změny. Návrat do Undergroundu, kde pracuje na konceptu nové desky Welcome To Da Eastblock.

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna

příměstský tábor Brno