obal alba

Hypnotix Bum Bum

Muff

polí5 / 2016
Žánry: jazz, alternative
EPP096
CD 237 Kč

O ALBU

Tři roky po ceněném albu Vol.2 přichází pětice nejen jazzových experimentátorů Muff se svou další  nahrávkou Hypnotix Bum Bum. Stabilní sestava excelentních a napříč žánry se pohybujících instrumentalistů na ní opět prokazuje svou schopnost muzikantské komunikace i souhry, které ústí ve skladby plné energie, dynamických proměn i napětí, udržujícího posluchače v pozornosti. „Chtěli jsme se zas posunout o kus dál v neortodoxních výletech do různých světů, příběhů industriálních i lyrických,“  říká k novince saxofonista Marcel Bárta, vedle klávesisty Jakuba Zitka jedna ze dvou vůdčích osobností skupiny.

Sedm zcela nových a tři starší skladby byly tentokrát zachyceny v koncertním provedení. „Ačkoli obě naše minulá alba vznikala studiově, vždy jsme toužili mít koncertní záznam,“ vysvětluje Marcel Bárta. „Studio sice nabízí více barev a technologických možností, ale koncert je vždy spontánnější a energičtější. Navíc  si o živou nahrávku říkali i naši fanoušci. Svým způsobem to ovšem byla trochu odvaha – kapely, které se rozhodnou pro „živák“ často nahrají několik koncertů a výsledek z jejich záznamů sestříhají. Ale my jsme měli jen jednu možnost, a navíc jsme na tom koncertě čtyři skladby hráli uplně poprve. Jsme proto opravdu rádi, že se to celé povedlo.“

Dětsky hravý a pro někoho možná i legrační název alba vychází ze závěrečné kompozice Jakuba Zitka. Ten je tentokrát podepsán pod autorstvím čtyřech skladeb, zatímco zbývajících šest složil Marcel Bárta. „Skladby vždy  pojmenováme intuitivně. Názvy jsou často  spojeny s náladou skladby, jejím groovem či pocitem, který se objevil při jejím vzniku.“ Nahrávka, která přináší více jak sedmdesátiminutový záznam, byla pořízena 20. listopadu loňského roku v jedinečné atmosféře prostoru Dejvické klubovny a postarali se o ni zvukaři Derek Saxenmeyer a Fratišek Kliment. Závěrečný mix a mastering pak ve studiu Cyberbaobab provedl Miroslav Chyška.


MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Jazz | Alternative

obal alba

Květy

Střela zastavená v jantaru
Dostupné varianty
CD 99 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Budoár staré dámy

Dobrou noc, světlo
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Prouza

V tichosti
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Tara Fuki

Auris
Dostupné varianty
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Vladimír Václavek a Iva Bittová

Bílé inferno
Dostupné varianty
CD 269 Kč
MC 49 Kč
MP3 149 Kč
LP 695 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
WAV+mp3 249 Kč
obal alba

Květy

Jablko jejího peří
Dostupné varianty
CD 99 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna

příměstský tábor Brno