obal alba

Smrti má

Milan Princ

Vlastní náklad / 2015
Žánry: rock
MP002
CD 329 Kč

O ALBU

Druhé profilové album píseckého básníky a textaře Milana Prince nese podtitul … sny psychiatrického pacienta. Po „prvotině“ (Princ léta píše texty pro nejen např. Romana Dragouna) z r. 2013 Tabula rasa? přišel letos na jaře s druhou vkusně balenou nabídkou své poezie, zhudebněné rozličnými autory z okruhu známých, s kterými se ve svém profesním i osobním životě setkal. Zbrusu nové skladby hrají a zpívají: Roman Dragoun, Olda Krejčoves (Monkey Business), Martin Němec a Dáša Součková (Lili Marlene), Filip Benešovský, Norbi Kovács, Karel Vošta (Hell Paso), Martin Vokroj (Primátor Dittrich), Pavel Mirga, Míra Nováček, Jiří Wehle, Roman Doležal, Tomáš Kašpar, Míla Nedomlel, M. M Zahrádca Poet a další
I když Milan Princ je zařazen do rock alternative, což při svých koncertech hraje. Tak toto album je sběrem především jeho textové stránky. Takže ano, čekejte spoustu rocku, ale i historické skladby. Velmi dobře poslouchatelné album. Ve výčtu muzikantů na Smrti má tedy opět stejně jako na předchozím titulu nechybí Roman Dragoun, nebo Olda Krejčoves a v řadách podpůrných muzikantů se objeví baskytarista Filip Benešovský. Nově se do nahrávek i mimo prezentaci svých projektů zapojil Tomáš Kašpar, stejně jako členové kapely Primátor Dittrich: veterán Martin Vokroj a relativně nováček Míra Nováček. Album, kterým Princ otevírá a vyrovnává se s tématiku smrti, s kteroužto ať chceme či ne, se jednou potkáme, je počinem, který by jednoznačně měl své místo v poličce oblíbených titulů příznivců nekomerčního pojetí tvorby, kultivovaných textů i muziky s poselstvím i skrytými významy. Opět se na vzhledu obalu podepsal v tom nejlepším slova smyslu fotograf Jan Vávra, vkusný booklet obsahuje spousty fotek z archivu protagonistů, celkový design pak je dílem Áji Dvořáčkové, úsporná kombinace černobílých fotografií s decentním oživením temně fialovou doplňuje kontext obsahu alba.

Tož, pohleďme smrti s úsměvem do tváře při poslechu tracků této lahůdky (ve výčtu pořadí skladeb jsou vynechány verbální vsuvky, toliko uvedeni autoři hudby, případně kapely, které ji nahrály).

Písně:
Padají: Olda Krejčoves
Je čas: Jiří Wehle
Jednou: Martin Vokroj
Poposlední láska: Milan Dunka (Next Company)
Dohasínáš: Roman Doležal & James McKenna
Tam někde: Martin Vokroj
Kapka krve: Martin Němec (Lili Marlene)
Písek – Paříž: Roman Dragoun
Nevěřím II: Martin Vokroj
Smutný žert: Jiří Wehle
Smrti: Petr Hejna (2 Generations)
Platím: Karel Vošta
Jsem má zem: Tomáš Kobdzey Kašpar
Vál: Norbi Kovacs
Smích a kastaněty: Tomáš Kobdzey Kašpar
Smutná psaní: Míra Nováček
Smrti má: Olda Krejčoves
Touha šla spát: Miloslav Nedomel
Astrální bytosti: Pavla Johnsson

Celkový čas:75:36

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Rock

obal alba

Květy

Střela zastavená v jantaru
Dostupné varianty
CD 99 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Budoár staré dámy

Dobrou noc, světlo
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Prouza

V tichosti
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Frames a Glen Hansard

The Cost
Dostupné varianty
CD 383 Kč
obal alba

Okrej

Je to důvod
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
obal alba

Jarret

Jarret sobě
Dostupné varianty
CD 179 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna

příměstský tábor Brno